ok
2019 előző hónap június következő hónap
H K Sz Cs P Sz V
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

2019.06.08. - Hírek

A Hajdúságban ütősök versenyeztek (RitmusDepo)

Az I. Hajdúsámsoni „A” tagozatos Regionális Ütőhangszeres Verseny 2019. május 31-én került megrendezésre a II. Rákóczi Ferenc Általános Iskola, Gimnázium és Alapfokú Művészeti Iskolában. 

 

"A verseny elsődleges célja az örömteli zenélés mellett az volt, hogy versenyzési és találkozási lehetőséget adjunk azoknak a tanulóknak, akik kedvtelésből foglalkoznak az ütőzéssel, zenepedagógus kollégáink, növendékeink és szüleik tapasztalatokat szerezzenek, szakmai, pedagógiai, módszertani betekintést nyerjenek intézményünk ütőhangszeres tanszakának munkájába. Mindezek mellett fontos volt, hogy lehetőséget nyújtsunk a növendékek számára tudásuk összemérésére és tehetségük kibontakoztatására, az ütőzés népszerűsítésére, hagyományteremtésre és a tehetségkutatásra." - mondta el nekünk Tóth Levente Péter, a verseny szervező tanára.


A versenyen négy korcsoport volt:

I. korcsoport: EK/1 és EK/2 osztályos növendékek

II. korcsoport: A/1, A/2 osztályos növendékek

III. korcsoport: A/3, A/4 osztályos növendékek

IV. korcsoport: A/5, A/6 osztályos növendékek


A verseny anyaga minden korcsoport számára ugyanolyan felépítésű volt:

1. korcsoportonként kiírt kötelezően választható 2 kisdob darab

2. korcsoportonként kiírt kötelező 3 dobos gyakorlat

3. szabadon választott (zongorakíséretes) dallamhangszeres mű

Az 1., 2., 3. korcsoportnak a Balázs – Zempléni: Ritmusgyakorlatok kezdőknek kottából, a 4. korcsoportnak a Heinrich Knauer: Praktische Schule für Kleine Trommel kottából kellett választani 2 etüdöt a 4-ből.

A kötelező 3 dobos gyakorlatot Tóth Levente Péter írta a versenyre.


A versenyre összesen hét intézményből érkeztek növendékek és pedagógusok:

  • Bocskai István Általános Iskola AMI és Kollégium, Hajdúnánás

Felkészítő tanár: Kolics Máté

Növendékek: Katona Mátyás, Reszegi Rájen Miklós, Tapasztó Bence, Fekete Zsombor, Katona Marcell,

  • Fekete László Zeneiskola AMI, Tiszafüred

Felkészítő tanár: Kerek Csombor

Növendékek: Frisch Tamás Erhard, Kovács Áron, Mohácsi Luca Marianna

  • MEA Művészeti Iskola, Debrecen

Felkészítő tanár: Juhász András

Növendékek: Kerekes Zalán, Komódi László, Tóth Bernárd

  • II. Rákóczi Ferenc Ált. Isk., Gimnázium és AMI, Hajdúsámson

Felkészítő tanár: Tóth Levente Péter

Növendékek: Dicső Mátyás, Murvai Csaba Dániel, Kiss Angyalka, Szabó Réka

  • Szent Efrém Görögkatolikus Óvoda, Ált. Isk., és AMI, Debrecen

Felkészítő tanár: Kerekes-Kiss Edina

Növendékek: Török Tamás, Lukács Kristóf Pál

  • Vikár Sándor Zenei AMI, Nyíregyháza

Felkészítő tanár: Szegeczki Bence

Növendékek: Mátyás Benjámin, Salagvárdi Gábor Attila

  • Zichy Géza Zenei AMI, Hajdúszoboszló

Felkészítő tanár: Kerekes-Kiss Edina, Szekér Attila

Kerekes-Kiss Edina növendékei: Ferenczi Gergő, Oborzil Zoltán

Szekér Attila növendékei: Maklaga Róbert Marcell, Márkó Ádám, Juhász Levente

Az eseményen végül 24 növendék versenyzett.


Az eredmények és díjazás:

Arany minősítés: Katona Marcell, Fekete Zsombor, Kovács Áron, Mohácsi Luca Marianna, Frisch Tamás Erhard, Kiss Angyalka, Lukács Kristóf Pál, Ferenczi Gergő, Oborzil Zoltán, Márkó Ádám

Ezüst minősítés: Katona Mátyás, Kerekes Zalán, Komódi László, Tóth Bernárd, Murvai Csaba Dániel, Török Tamás, Mátyás Benjámin, Maklaga Róbert Marcell

Bronz minősítés: Reszegi Rájen Miklós, Dicső Mátyás, Szabó Réka, Salagvárdi Gábor Attila, Juhász Levente

Dicséret: Tapasztó Bence


A zsűri:

- Szalai Tamás, ütőhangszeres művész/tanársegéd, Debreceni Egyetem Zeneművészeti Kar

- Jakubecz Sándor, II. Rákóczi Ferenc Általános Iskola, Gimnázium és Alapfokú Művészeti Iskola intézményegység vezető


A verseny támogatója:

Ashkatan

 

Képek:


Forrás:

Tóth Levente Péter

samsoniskola.hu/