ok
2018 előző hónap május következő hónap
H K Sz Cs P Sz V
30 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3

Mikrofonok ()

(#838) 2012.05.29. 16:20

Sziasztok!
Szeretném megkérdezni,h az Invotone Dms-7 ről valakinek véleménye, esetleg hallott róla valami infót. Mennyire éri meg az árát?? Előre is köszi!!

------
Üsd-vágd, nem apád nem anyád!

(#837) 2012.03.26. 21:13

Válasz leisle69 hozzászólására

előzmény elrejtése/mutatása

;D

(#836) 2012.03.26. 20:55

Végre van már rejtvény is a depon!

(#835) 2012.03.26. 16:38

Válasz jock0602 hozzászólására

ha ez lenne a szövegértési feladat érettségin, az ország fele bukna

(#834) 2012.03.26. 15:56

Te tölem kérdezed Chris?

(#833) 2012.03.25. 21:59

Válasz jock0602 hozzászólására

Egy kérdésem van:
Mi?

(#832) 2012.03.25. 21:42

sziasztok

egy kérdéssem van

amikor felvan cubasen véve a dob és másik audio sávot akarok vételezni akkor a dobot is felveszi az új sáv.Nemtudom kiküszöbölni hogy neszoljon bele a dob, de ha viszontha ki MUTE -zom akkor meg nemtudom feljátszatni a zenekaral a többi témát,mivel nemszol semmi alap,de ugyanigy jártam a mezronomal is ,amikor a dobot vettem fel és belöttem a dobos fülébe az eredeti cubases metronomot,akkor a felvételbe belehalatszot.

valakinek van ötlete miért van ez?

(#831) 2012.03.25. 20:22

Basszus, ezt a subkickről írtam, a kickport viszont hangosításkor tök felesleges mer a mikrofon a lyukban van,ez pedig a dob belső tere és a légtér közötti akusztikai csatplást javítja valamicskét.

(#830) 2012.03.25. 20:16

Válasz peavey hozzászólására

Amennyibe egy gyári kickport kerül, szerintem túlzás.
Viszont amennyiből lehet építeni annyit megér. Más kérdés, hogy a helyi műszaknak van-e egy plusz csatornája kapuval, kompresszorral, és tudják-e használni.

(#829) 2012.03.25. 19:31

Sziasztok! Azt szeretném megkérdezni, hogy a kickport tényleg megéri az árát, vagy csak egy "felesleges" dolog, amire pénzt lehet költeni? Viszonylag gyakran lépek fel rendes hangosítással (Gretsch 22-es lábdob, emad ütőbőr, gyári rezo kivágva). Köszi

(#828) 2012.02.04. 9:46

Pergő mikrofont keresek.
pito@freemail.hu

(#827) 2012.02.04. 9:13

Ön valamiért kijelentkezett. Az imént a következő üzenetet szerette volna elküldeni:
Ó, hát ez tényleg k***a jó akkor. Nem kell a gépet lecipelnem, ha fel akarok venni és ha 24bitben vesz fel, az még zseniálisabb.
Akkor a tamokon és lábdobon kívüli 3 mikrofont úgy osztom el, ahogy mondtad : 1 a lábcinhez közel, ami pont jó, mert ott lesznek a Splashek, meg a kis kínaik is (legalábbis hamarosan), a másodikat a Ride környékére, ami fölött a Chinak lesznek, középre rakok még egyet, ami meg a Crasheket öleli át kb.

Viszont így veszek majd egy plusz mikrofont ehhez a DC-1200as szetthez. Láttam, hogy ajánlottad a Samson CO2 overhead mikrofont valakinek korábban. Találtam egy felvételt youtubeon, amin nagyon megtetszett és szerintem nekem tökéletes lenne : http://www.youtube.com/watch?v=hUpNNlE93ik

Arra gondoltam, hogy ha ebből vennék egy darabot, plusz emellé a Samoson 7kit-et, akkor meg is lenne egy szériából az egész 3 ugyanolyan overheaddel 90ért, mellé a Zoom R-16 110ért és kereken 200ból elég jó felvételt tudnék csinálni. (Igaz erre azért gyűjtögetnem kéne rendesen...) Milyen ez a Samson 7kit, jó az ár/érték aránya?

(Bocs, ha sokat kérdezgetek...)

(#826) 2012.02.03. 23:49

Válasz Tiax hozzászólására

Igen.. ez a egyik legfőbb erénye. 32GB-ig támogatja az SDHC kártyákat, nekem egy 16GB-os van benne erre 1csatin kb 24óra, 8csatit rögzítve kb 3 óra fér rá 44,1k 24bitben (HDCD minőség)

Az elképzelésedben az sántít, hogy a cinek és a tamok felvételéhez más más mikrofon, és beállítás kell. A cineket kondi-térmikikkel, a tamokat nagy dinamika tartományú közeltéri dinamikus, vagy esetleg spec. kondimikikkel kell venni. Az is probléma még, hogy ha "dögös" tam-hangot akarsz akkor kapzni és kompresszálni kell, míg overheadeknél ez nem igazán jó.

(#825) 2012.02.03. 22:10

Te... és ez a Zoom-R16 PC nélkül is vesz fel SD kártyára?

(#824) 2012.02.03. 21:57

Jaja, tényleg elég jó lett.
A DC-1200ban van 7 mikrofon, ha egyet még veszek mellé, akkor lesz 8, ami pont ráfér a zoomra. Nekem is 5 tamom van, úgy gondoltam, kettesével a felső tamokra rakok egyet-egyet, meg egy mehetne az alsóra meg a Ride közé. Így együtt talán fel is veszi jól az alsó tamot meg a Rideot az az egy, ahogy egy a pergő+lábcin kombinációt is talán felvesz egy elég jól egyben. Egy a lábdobba, a maradék 3at meg a fejem fölé valahova, hogy jól el legyen osztva a cinekre. Mondd, ha rosszul gondolkodom, de így képzeltem el kb a helyzetet.

(#823) 2012.02.03. 20:27

Az elég macerás...
van 2 overheadod, ezzel kell gazdálkodni.
Recept: Irgalmatlan sok idő, és próbálkozni a miksik pozíciójával, ha nem megy másképp át kell rendezni a cineket (esetleg levenni párat), Ennyi tányérnál az vezet eredményre, ha legalább a lábcint és a ride-t külöm veszed, plusz nég kiteszel atmoszféra miksiket, vagy front és hátsó overheadet. Demóra, meg youtubera, próbateremben, egyébkét kis hozzáértéssel 4 mikrofonnal is jó dobhangot lehet rögzíteni. It van 1 példa, 4mikrofon Gliynn Johns technikával+R-16, jó nagy szerkó sok cinnel+ a fiam, Így szól:
http://www.youtube.com/watch?v=hDJcTezlh-E

(#822) 2012.02.03. 18:49

Ezt még meggondolom. 150 lenne egyben a kettő, ez azért elég húzós, ez azért elég húzós, de pár hónap alatt megoldom, ha úgy van. Most kaptam kölcsön 3 énekmikrofont, meg volt itthon még 1, aztán a 4 sávos keverőmre köve, ezekkel próbálgatok majd felvételt csinálni.

Hogy lehet egyébként jól megoldani a mikrofonozást, ha valakinek több, mint 10 tányérja van? Mondjuk ha a DC-1200 mikrofonszett van csak.

(#821) 2012.02.03. 17:47

Hidd el, érdemes néhány hónapot várni, ill. megfűzni szülőt/nagyit, hogy segítsen ki. Ugyanis a Te általad elgondolt változatnak rengeteg hátránya van.
1. a felvenni kívánt anyag a keverőn lesz összerakva és azután rögzítve. Tehát utólag még az arányokon sem tudsz változtatni.
2. Az egyes mikrofonok jelét, ahhoz, hogy használható hangképet kapjál(hacsak nincs komoly stúdiód és felsőkatos hangszered) effektezni kell, külön-külön. pl. a lábdobra, pergőre, tamokra kell Compressor/Gate, Eq, pergőre esetleg kis echo/reverb. Az overheadokat sem árt Eq-zni, kompresszálni. Ráadásul mindet más paraméterekkel. Ezt úgy tudod, megoldani, hogy sávonként rögzíted (7miki 7 csatorna) és daw szoftverben végzed el ezt. az R16-hoz adnak egy Cubaset, ami erre elég is. Ráadásul, mivel metronóm/ sd recorder, nem kell a pc-vel-laptoppal görcsölni, átkozódni, ha mondjuk a drágajó win dob egy hátast és a legjobban sikerült játékod kuka lesz. Mindezt úgy hogy ott a metronóm és/vagy a virtuális trackek, amire mondjuk előre rá tudod tenni a dobnélküli sávokat, akár 8-at, és arra játszhatsz.

(#820) 2012.02.03. 13:48

Kicsit ledöbbentem az árán hirtelen... 110 ropi egy ilyen zoom, de elhiszem, hogy jó. Meg tudnám venni, pár hónapig kellene rá gyűjtenem, de olcsóbb megoldásban gondolkodtam egyenlőre. Ha nem jó az olcsóbb megoldás, akkor veszem csak meg a zoomot.
Mennyire működik az, hogy veszek egy sima 8 sávos keverőt 30e körül, vagy használtan még olcsóbban, amire rákötöm mondjuk a DC-1200 7 mikrofonját és ennek a keverőnek van line-outja, amit egy Asus Xonar DS hangkártyának a line-injére kötök? Valami program hozzá, aztán ami jön onnan, azt felveszi. Nem kell, hogy real time legyen a felvétel, tudom, hogy a normál hangkártyánál csúszik a hang kicsit a hangszerhez képest.

Faterom lakatos, úgyhogy állványzatot szerencsére nem kell vennem. A cinállványok is házilag készültek és kb nyolcad vagy tized árból megvoltak, hogy csak az anyagot kellett fizetni. Még munkadíjjal, festéssel is ötöd annyiba kerül valakivel csináltatni állványzatot dobhoz egy lakatossal, mint a boltban megvenni.

(#819) 2012.02.03. 11:40

keverő és hangkari helyett vegyél egy zoom r16-ot, milliószor többet ér (keverő, effektek, hangkari, daw controller,metronó, hangológép, és 8csatis mobil sd-recorder egyben, kb. ugyanannyiért.
a DC-1200 demozni, és kis bulikhoz bőven elég, kábelekről és állványokról se feledkezz meg.