ok
2018 előző hónap augusztus következő hónap
H K Sz Cs P Sz V
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2

Mikrofonok ()

(#18) 2005.06.19. 14:03

Na nekem is lenne kérdésem ezel kapcsoltban. UDU mikrofon. Ki ismeri a megoldásokat?

(#17) 2005.06.19. 12:01

Pl. djembén semmit nem ér ha nem csipis a miki...Egyébként meg alapvetően más a sound a bőr közvetlen közelében, meg mondjuk állványról (én ha kell magasból két oldalról szeretem, csak ha gerjed rakom közelebb). Messziről talán testesebb a hang, közelről meg élesebb és a hilltoe is szebben kijön. De izlés kérdése...ki kell próbálni. Nekem a konga előtt állványon van a bongo és a csipi a kongán az állványos miki meg a bongóra néz felülről, de persze veszi a kongákat is. A djembe meg szigorúan csipi, stúdióban plussz még hátulról is valami...Egyébként meg minden a mikrofon tulajdonságaitól függ...

------
Zárt logikai rendszerben minden igaz állítás tautológia.

törölt felhasználó

(#16) 2005.06.18. 13:58

Válasz -Levi- hozzászólására

előzmény elrejtése/mutatása

Te milyen különbségeket látsz egy ilyen opus és egy normálisabb állványos miki megoldás között? Pro és kontra? Azon kívül, hogy az állványos mikiből egy néha messziről kevés, vagy be kell lógjon ami esztétikailag zavaró lehet.

(#15) 2005.06.18. 13:22

Ja új Neutrik vagy valami ilyesmi...A bongómat már láttad a Bongo topicban, a kongáim meg alap meinl headliner szériásak, de nekem bőven elég...nem vagyok az a latin ütős, a djembém meg a legtutibb meinl. És a miki tényleg jó (ritka) vétel 20ért az Ufótól...én is gondolkodtam rajta, de most nincs rá pénz... Egyébként a bongóra elég egy csipi. Én leginkább a djembén használom, a konga meg átlag állványos mikiről megy (ha kell)...

------

törölt felhasználó

(#14) 2005.06.18. 12:43

Másik:
én úgy látom, hogy nem igazán lehet használtan gyakran kapni ilyen csipis pro mikrofonokat. Csak ritkán. Jól látom?

törölt felhasználó

(#13) 2005.06.18. 12:33

Az tűrhető ár/db. Új volt?
Valami márkás?

Amúgy milyen kongád és bongód van?

(#12) 2005.06.18. 12:14

5000ért vettem triplahiperszuperárnyélotmegatuti 5métereset...

------

törölt felhasználó

(#11) 2005.06.18. 12:06

Hmmm.
Ez tényleg nehéz ügy, de pl. a 67-est a beyerdynamic honlap is kifejezetten perkához ajánlja, míg a kondi 87 és 88-ast nem kifejezetten arra.
Nekem is konga+bongóhoz kellene.

Mennyi hozzá a kábel, nekem még azt is kell venni hozzá. (tehát egy igényesebb kábel ára).

(#10) 2005.06.18. 11:59

Ja...a bolti ára a dinamikusnak 30 a kondinak 36...de hidd el a dinamikus univerzálisabb...persze a kondi meg jobb...nehéz választás volt nekem is, de nem bántam meg...

------

(#9) 2005.06.18. 11:57

gyűha...Én Kongákhoz, bongohoz meg djembéhez használom, bár volt már hogy felvételnél pergőre raktuk (ottisjó). A jelgörbéje miatt ha szép bassz hangokat akarsz elvileg 1-2 centire kéne lennie a bőrtől, DE akkor a bőr azon részére "néz" a miki (kávától max 5-6 cm) ahol nemigazán keletkeznek mély hangok. A gyakorlat azt mutatja, hogy a legjobb, ha minél magasabbról a dob közepe felé áll a cucc (mint valami strucc). Attól meg ne félj, hogy elvesz a helyből mert azt nem teszi... Bár nemtom mekkora a kezed, de ha nincs 10"-os akkor nem kell félni...

------

törölt felhasználó

(#8) 2005.06.18. 11:51

Te dobon használod az Opust vagy ütőhangszeren (kézi stb.)? A kávához érés kongán nem nagy gond hangban, dobon már ja.
6000-al több a kondis miki vagy kevesebb?

Azon gondolkodom, hogy nem kell-e az Opust nagyon a kongához nyomni ami zavarna, ha belóg a kezemhez és elvenne egy kis részt az ütőfelületemből.

Szal nagyon rá kell nyomni, közel a bőrhöz?

(#7) 2005.06.18. 11:45

Ádám...bőven elég a dinamikus...

------

(#6) 2005.06.18. 11:39

ú...jó topic...Szóval én Beyer Opus 67-est használok (mint amit az ufo árul), gondolkodtam a kondi (Opus 87) változaton is, de lebszéltek, mert koncerten már túl érzékeny lenne (persze a jelgörbéje irdatlan! 6000 Ft a dif.). A tapasztalat az, hogy a csipis miki nagyon jó mert csipis, de ugyanezért UDU is, mert ütős hangszereken azt is veszi ahogy a kávához érsz, olyan mély dobogásnak hallatszik, persze zenekarban ez már nem jön ki, de egyéni felvételnél zavaró.

------

törölt felhasználó

(#5) 2005.06.16. 16:13

Válasz peksi hozzászólására

bocsi összekevertem. igazad van és köszi.
amúgy az Ufóét tudom, de az dinamikus és nem kondi. Olyan van Gyurinak is és mindketten dícsérik. Bár azt mondta Ufó, hogy a kondis az szokott gerjedni.
Ez ennyire gáz?

Én jobban félek attól, hogy a dinamikus meg nagyon közel kell legyen állandóan és mindig hangosítanám, mert nem olyan érzékeny.

(#4) 2005.06.16. 15:46

...ahol viszonylag nagy hangnyomás van (pl. dobok, főleg a lábdob!) ott dinamikus mikrofont használnak. A magas hangok átviteléhez vagy ahol kisebb a dinamika (pl. bongó, perka, cinek, akusztikus gitár etc.) ott inkább a kondit!!!

Persze létezik kondimiki lábdobra is, de abban inkább a dinamikus az általános...

(#3) 2005.06.16. 15:43

Ádám: bocs, h kijavítalak, de az, h "kondenzátor vagy kardioid" egy kicsit sántít.

A kondenzátormikrofon ellentétpárja a dinamikus (a kondit fantomtáppal kell táplálni, a dinamikusnál a membránt rezegteti meg a hangnyomás, és azt alakítja át elektromos jellé - kb. ugyanaz mint egy hangszóró csak fordítva)

A kardioid elnevezés a miksik karakterisztikájára vonatkozik, vagyis arra, hogy milyen szögből hilyen mértékben veszi a jeleket a miksi...

Tehát egy kondimiksi is lehet kardioid karakterisztikájú, ezek nem egymást kizáró dolgok!!!

(#2) 2005.06.16. 15:38

Ufó árul Beyer csiptetős kondimiksiket, 20e Ft körül, állítólag kongára is használják. A Beyer miksik nagyon jók, nekem egy overhead-em van...

törölt felhasználó

(#1) 2005.06.16. 15:34

Ez a topic szólna a hangosítás mikrofon részéről. Ütősöknek és dobosoknak elég fontos kérdés és sokoldalú. Kezdjük el megvitatni.
Néhány alapkérdés: milyen karakterisztika mire legjobb; csíptetős vagy állványos; kondenzátor vagy kardioid?

Engem most kongára ez utóbbi foglalkoztat például legjobban, csíptetősben.