ok
2017 előző hónap augusztus következő hónap
H K Sz Cs P Sz V
31 1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31 1 2 3

Elektromos dobfelszerelések (recefyce)

Elektromos dobfelszerelések

(#55) 2014.06.03. 20:10

Köszi!Mivel nekem még új ez a modul,ezért sokat szórakoztam vele mire sikerült beállítanom.A menüben van olyan beállítási lehetöség ami elkerülte a figyelmem.Most már majdnem elégedett vagyok,talán kis finom hangolást kell elvégeznem és tökéletes lesz.A lábdob hangszínét sikerült legjobban beállítani!A tyu-tyu a tamoknál volt,mivel nem volt jól beállítva.Használtan vettem,és gondolom az előző kollégának megfelelt.Én szeretek kutatni,minél jobbat lehessen kihozni belöle.Csak gyakorlásra használom,arra viszont kíváló!Szép napot!

(#54) 2014.06.03. 18:49

Válasz loczi61 hozzászólására

előzmény elrejtése/mutatása

Milyen tyutyu hangra gondolsz? van valami mintád ami meghallgatható?

(#53) 2014.06.01. 10:10

Sziasztok!Végre eljutottam arra a színtre,hogy vettem magamnak egy Roland TD-9-et.Megérkezett azonnal beszereltem mindent alaposan a helyére tettem.Mivel elötte TD-4-es modulom volt nem volt nehéz a bekötés!Hát kipróbáltam mit tud a kicsike!Kb.3-órát vacakoltam a hangszínekkel,és nem dobtam egy hátast örömömbe.Tudjátok!A tyu-tyu hang bentmaradt és nem is tudom kiszedni a rohadékot!Kinek van valami ötlete azon kívűl hogy cseréljem le TD-11-re vagy TD-15-re?A Rolandal felvettem a kapcsolatot,de nem adtak bíztató választ a furcsán feltett kérdéseimre!Illetve egy rövid tömör választ kaptam,cseréljem le TD-11-re.Hát gondoltam, köszi 170000-ért.

(#52) 2014.05.28. 16:24

Sziasztok, szeretnék jó árba venni egy jó elektormos hangszert! De nem igazán tudom mit lenne érdemes megvenni! Ebbe kérnék egy kis segítséget, ki mit ajánl!
Ehez mit szóltok drága lenne?
http://olx.ro/oferta/tobe-roland-td10-ID1DN9X.html

(#51) 2013.02.09. 19:52

Sziasztok! Egy dobos vagyok a sok közül és szeretném megosztani az elektromos dobosokkal a véleményemet a Padtech e dobról.Én már régóta elektromos dobot használok vagyis Rolandot a gumi lapostól a háló bőrösig ki próbáltam TD3 TD8 TD12 agyakat és végül rá vettem magam a Padtech Staeg400 szériára TD12 agyal: A tapasztalatom hogy nagyobb testek jobb játék érzetet kelt dinamikázni jobban lehet rajta ha jól be van állítva a modul.Tehát ajánlom minden dobos kollégának hogy ha elektromos dobot akar vásárolni ne sajnálja rá az időt és fáradjon el az E DRUM-ba és ki tudja választani a megfelelő cuccot.Arról ne is beszélve hogy pénztárca kímélő árakkal kapja dolgoznak és nagy szakmai tapasztalattal.Én egy nagyon szép szemes jávor cuccot választottam magamnak ami teljesen színpad képes.

(#50) 2012.06.03. 14:45

Sziasztok. Van két gitáros a családban, én dobolok :p. Nekik vettem egy usb-midi kábelt, hogy új hangokat tehessenek a gitárprocijukra. Utólag (most) jutott eszembe, hogy a Yamaha DTXploreremen is van egy MIDI OUT, és szeretném összekapcsolni a laptopommal. Tudom, hogy lehet, Addictive Drums / Ez Drummer és még sok más progi van, amivel úgy vételezni, mint triggerelni tudnék, de nem találtam még sehol egy teljes tutorialt, ahol a-tól z- ig leírja valaki, hogy milyen programokra is van szükségem mappinghez stb és hogy hogyan is kell beállítani, összehangolni a szoftokat. Nagyon megköszönném, ha elmagyarázná nekem valaki lépésről lépésre vagy odairányítana e már létező walktrough- hoz. Köszi előre is!

(#49) 2012.06.02. 18:03

Sziasztok!

Alesis DM8 USB vásárlásán töröm a fejem, de a vénsorter által ajánlott fórumon többen írják, hogy a ride bell-je (az egyik dolog, ami megfogott a cuccban) 1-2 órás (!) használat után felmondta a szolgálatot. Bárkinek hasonló (vagy ellenkező) tapasztalata itthonról?
Előre is kösz!

(#48) 2012.06.01. 9:09

Válasz iscariah hozzászólására

Szia!

Én sem vagyok profi angolból, a google lefordítja az oldalt, ez segített nekem is

(#47) 2012.05.31. 20:04

Válasz mayhem1349 hozzászólására

Most hirdet valaki egy szettet TD4-es modullal, Padtech és Roland cinekkel, FD7-es pedállal, Roland karámmal, Zakar Zoli féle triggerrel szerelt testekkel 130-ért. Szerintem ez nem rossz vétel.
Nekem is TD4 van otthon (előtte Alesis DM5 és TD3 járt nálam) és nagyon jóban vagyok vele. Zakar Zolitól is van padom, kb. egy éve és nincs rá panasz.

(#46) 2012.05.31. 18:17

Amúgy nem is otthon vettem a cuccot, de így is segített, úgyh tök jófej volt

Mindenkinek ajánlom!!

http://www.pako.hu/kapcsolat

(#45) 2012.05.31. 17:41

Válasz bogipet hozzászólására

Szia

Köszi az infót. Egyébként tegnap már írtam az Alesis-nek, és nekem is Tóth Gábor válaszolt. Aztán ma felhívtam, és segített leküzdeni a problémát... Hát a homlokomra csaptam, h milyen kis apró uduság volt, de magamtól az életben nem jöttem volna rá

A beállítgatásnak csak most állok neki, de most már legalább nem hiszem azt, h selejt a kis DRÁGA

Szerintem holnapra nagyon meg fogom szeretni

(#44) 2012.05.31. 17:27

Válasz vénsorter hozzászólására

Köszi, de az a baj, h nem tudok inglisül

Amúgy már beszéltem Tóth Gáborral, és segített megoldani az egyébként összeszerelésből adódó problémákat
A többit meg még összehegesztem a beállításokban.
Köszi a biztatást!!

(#43) 2012.05.31. 11:29

Szia!

Neked is azt tudom javasolni, látogass fel az előbb leírt fórumra, minden felmerülő kérdésre találsz megoldást, beállításra, átalakításra, szoftverfrissítésre..stb.
Én is innen tanultam, nagyon sok jó ötletet találtam ott! Normálisan beállítva jól szól a cucc, több koncerten bizonyított már!
Csak kitartás...................

(#42) 2012.05.31. 8:11

Szia!
Nekem is ez az első elektromos dobom. Semmi baj nincs vele. Annyi az egész, hogy elég bonyolult az installálása, Nem igazán felhasználóbarát. Sajnos a gyári beállítás ilyen. Hívd fel a Pako-nál Tóth Gábort. Ő mindenben segíteni fog. Nekem is telefonon keresztül magyarázta el a beállításokat, azóta minden rendben, és maximálisan meg vagyok vele elégedve.

(#41) 2012.05.30. 22:46

Halihó
Nekem is problémáim akadtak az Alesis DM10-essel.

(Előre bocsi, ha a fele baluduság annak, amiket írok, de még nem volt elektromos dobom. Megvettem, drága volt, és a rosszullét kerülgetett, amikor kipróbáltam...)

- Az állványzat átvezeti az ütéseket a többi dobelemre. Például ha a tamokat megütöm, megszólal egy vagy két cintányér is. (ezt a kijelző is jelzi, mintha azokat is megütném)

- A tamok csak pontosan az ütőfelület közepén megütve szólalnak meg. Pár centivel kijjebb csak nagyon halkan, vagy egyáltalán nem szólnak.

- Bekapcsoláskor mindig kiírja, hogy Calibration Fail. Kalibrálni viszont csak a Hi-hat-et lehet, de a következő bekapcsolásnál megint megjelenik az üzenet.

- Egy Youtube videón láttam, hogy a Crash tányér lefogásra elhallgat, mint egy rendes cintányér. Ez az enyémnél nem működik.

http://www.youtube.com/watch?v=C22OTIO0SOo&feature=fvwrel

- A lábdob meg néha megszólal akkor is, ha semmihez sem érek hozzá.

- Fülhallgatóval tök halk.

Ha valaki tudna segíteni, azt nagyon megköszönném!

Üdv

Maky

(#40) 2012.05.30. 12:40

Válasz bogipet hozzászólására

Szia!
A youtube-on találsz videót erről, illetve a www.dmdrummer.com oldalon az összes Alesis cuccal kapcsolatos kérdésre választ találsz. Van is az átalakításról egy külön fórumtéma. Itt kérdezhetsz a profiktól is.
Remélem tudtam segíteni
U.i.:
Több mint egy éve ütöm az Alesis dm10 pro cuccot, és nem olyan rossz mint ahogy itt sokan lefikázzátok, egy biztos, sokat kínlódtam a beállításokkal. Most színpadon használom.

(#39) 2012.05.30. 10:56

Sziasztok!
Kezdő dobos vagyok, és egy kis segítségre lenne szükségem. Alesis dm10-esem van. Szeretném a gyári bőrt hálóbőrre cserélni mivel én lakásban használom, és így nagyon hangos. Találtam is lehetőséget, hogy ki foglalkozik ilyennel, de az ár jelentős része a munkadíj és a szállítás lenne, maga a bőr nem számottevő. A kérdésem az lenne, hogy ezt saját kezűleg mennyire bonyolult átalakítani? Állítólag nem csak a bőrt, hanem az érzékelőket is cserélni kell. Csinált már valaki ilyet, vagy tippet tudtok-e adni, hogy ki tudna segíteni nekem. Előre is köszönettel: Péter

(#38) 2012.05.29. 22:17

Válasz leisle69 hozzászólására

OK! Holnap megírom a dolgokat aztán beszélünk!
Előre is köszi

(#37) 2012.05.29. 21:10

Válasz Kellee hozzászólására

En nekem Roland Td12-es modulom van.Az akusztikus dobom lett atalakitva elektromossa.1eve van meg a modul de akarmennyire felsobb kategoria en mar unom.Azert egy akusztikus dob lenne a legjobb...de ez van.
Amugy jo hangjai vannak a 12-esnek de azis megunhato.Nekem ez a tapasztalatom.

(#36) 2012.05.29. 20:31

Válasz Kellee hozzászólására

Sajnos a számítógépek alaplapi (beépített) hangkártyái alkalmatlanok zenélgetésre.
Kell egy usb, vagy ha még profibbat szeretnél firewire csatlakozású ASIA kompatibilis hangkártya (kb 7e-nél kezdődnek és a felső határ a csillagos ég). Meg kell nézni a számítógépet, hogy milyen alaplapi chipsettel van szerelve, mert az a tapasztalat, hogy csak az Intel alapú chipsetekkel nincs probléma, (ha megírod a laptopod v. a PC alaplapod tipusát privátban szívesen megmondom h. alkalmas-e).
Ezután kell egy DAW (multitrack recorder) szoftver, Rengeteg van Cubase, Nuendo, Sonar, etc. Ha egyszerűvé akarod tenni az életedet, kezdésképpen a Reason4-et ajánlom. Ez tud MIDIt rögzíteni, és integrálva vanak benne samplerek, dobgépek, szintik, effektek stb...
elég egyszerűen párosítható bármilyen midis cuccal, és asio kompatibilis.