ok
2017 előző hónap október következő hónap
H K Sz Cs P Sz V
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5

Elektromos dobfelszerelések (recefyce)

Elektromos dobfelszerelések

(#43) 2012.05.31. 11:29

Válasz iscariah hozzászólására

előzmény elrejtése/mutatása

Szia!

Neked is azt tudom javasolni, látogass fel az előbb leírt fórumra, minden felmerülő kérdésre találsz megoldást, beállításra, átalakításra, szoftverfrissítésre..stb.
Én is innen tanultam, nagyon sok jó ötletet találtam ott! Normálisan beállítva jól szól a cucc, több koncerten bizonyított már!
Csak kitartás...................

(#42) 2012.05.31. 8:11

Válasz iscariah hozzászólására

Szia!
Nekem is ez az első elektromos dobom. Semmi baj nincs vele. Annyi az egész, hogy elég bonyolult az installálása, Nem igazán felhasználóbarát. Sajnos a gyári beállítás ilyen. Hívd fel a Pako-nál Tóth Gábort. Ő mindenben segíteni fog. Nekem is telefonon keresztül magyarázta el a beállításokat, azóta minden rendben, és maximálisan meg vagyok vele elégedve.

(#41) 2012.05.30. 22:46

Halihó
Nekem is problémáim akadtak az Alesis DM10-essel.

(Előre bocsi, ha a fele baluduság annak, amiket írok, de még nem volt elektromos dobom. Megvettem, drága volt, és a rosszullét kerülgetett, amikor kipróbáltam...)

- Az állványzat átvezeti az ütéseket a többi dobelemre. Például ha a tamokat megütöm, megszólal egy vagy két cintányér is. (ezt a kijelző is jelzi, mintha azokat is megütném)

- A tamok csak pontosan az ütőfelület közepén megütve szólalnak meg. Pár centivel kijjebb csak nagyon halkan, vagy egyáltalán nem szólnak.

- Bekapcsoláskor mindig kiírja, hogy Calibration Fail. Kalibrálni viszont csak a Hi-hat-et lehet, de a következő bekapcsolásnál megint megjelenik az üzenet.

- Egy Youtube videón láttam, hogy a Crash tányér lefogásra elhallgat, mint egy rendes cintányér. Ez az enyémnél nem működik.

http://www.youtube.com/watch?v=C22OTIO0SOo&feature=fvwrel

- A lábdob meg néha megszólal akkor is, ha semmihez sem érek hozzá.

- Fülhallgatóval tök halk.

Ha valaki tudna segíteni, azt nagyon megköszönném!

Üdv

Maky

(#40) 2012.05.30. 12:40

Válasz bogipet hozzászólására

Szia!
A youtube-on találsz videót erről, illetve a www.dmdrummer.com oldalon az összes Alesis cuccal kapcsolatos kérdésre választ találsz. Van is az átalakításról egy külön fórumtéma. Itt kérdezhetsz a profiktól is.
Remélem tudtam segíteni
U.i.:
Több mint egy éve ütöm az Alesis dm10 pro cuccot, és nem olyan rossz mint ahogy itt sokan lefikázzátok, egy biztos, sokat kínlódtam a beállításokkal. Most színpadon használom.

(#39) 2012.05.30. 10:56

Sziasztok!
Kezdő dobos vagyok, és egy kis segítségre lenne szükségem. Alesis dm10-esem van. Szeretném a gyári bőrt hálóbőrre cserélni mivel én lakásban használom, és így nagyon hangos. Találtam is lehetőséget, hogy ki foglalkozik ilyennel, de az ár jelentős része a munkadíj és a szállítás lenne, maga a bőr nem számottevő. A kérdésem az lenne, hogy ezt saját kezűleg mennyire bonyolult átalakítani? Állítólag nem csak a bőrt, hanem az érzékelőket is cserélni kell. Csinált már valaki ilyet, vagy tippet tudtok-e adni, hogy ki tudna segíteni nekem. Előre is köszönettel: Péter

(#38) 2012.05.29. 22:17

Válasz leisle69 hozzászólására

OK! Holnap megírom a dolgokat aztán beszélünk!
Előre is köszi

(#37) 2012.05.29. 21:10

Válasz Kellee hozzászólására

En nekem Roland Td12-es modulom van.Az akusztikus dobom lett atalakitva elektromossa.1eve van meg a modul de akarmennyire felsobb kategoria en mar unom.Azert egy akusztikus dob lenne a legjobb...de ez van.
Amugy jo hangjai vannak a 12-esnek de azis megunhato.Nekem ez a tapasztalatom.

(#36) 2012.05.29. 20:31

Sajnos a számítógépek alaplapi (beépített) hangkártyái alkalmatlanok zenélgetésre.
Kell egy usb, vagy ha még profibbat szeretnél firewire csatlakozású ASIA kompatibilis hangkártya (kb 7e-nél kezdődnek és a felső határ a csillagos ég). Meg kell nézni a számítógépet, hogy milyen alaplapi chipsettel van szerelve, mert az a tapasztalat, hogy csak az Intel alapú chipsetekkel nincs probléma, (ha megírod a laptopod v. a PC alaplapod tipusát privátban szívesen megmondom h. alkalmas-e).
Ezután kell egy DAW (multitrack recorder) szoftver, Rengeteg van Cubase, Nuendo, Sonar, etc. Ha egyszerűvé akarod tenni az életedet, kezdésképpen a Reason4-et ajánlom. Ez tud MIDIt rögzíteni, és integrálva vanak benne samplerek, dobgépek, szintik, effektek stb...
elég egyszerűen párosítható bármilyen midis cuccal, és asio kompatibilis.

(#35) 2012.05.29. 20:02

Válasz mayhem1349 hozzászólására

Szia!
Én is ugyan ebben a cipőben jártam 1-2 hónapja. Nekem azt ajánlották, hogy Roland TD-4 alá ne menjek, mert ki fogom hamar nőni, viszont 350 alatt azt nem úszod meg.
Sokat érdeklődtem, nekem azt mondták Roland a csúcskategória, aztán Yamaha...kis szünet aztán Alesis, nagyobb szünet és az összes többi.
Yamaha DTX500K és Alesis DM8 között vaciláltam, az alesist választottam. Székkel, duplázóval, jó fülhallgatóval 250-be volt.

(#34) 2012.05.29. 19:58

Sziasztok!
Nemrég vettem egy elektromos dobot. Alesis DM8 USB Kit. Kaptam hozzá egy Toontrack kupont, sikerült is megoldanom, hogy szóljon a gépen az, amit a dobon nyomatok.
Elsődleges problémám az, hogy kb 1 sec késéssel szól, a másik, pedig, hogy ez a program egy triál verzió.
Tudtok ajánlani valami programot? Mit töltsek le? Próbáltam ezt-azt, de még hülye vagyok hozzá és nem vágom mi van

(#33) 2012.05.29. 16:46

Üdv!
Valaki tudna nekem segíteni elekrotmos dobot szeretnék venni otthoni gyakorlásra!
Egy Millenium MPS100 -at néztem ki.
Az alsó kategóriás elektromos dobokból melyiket ajánlanátok ?

(#32) 2012.04.26. 21:50

Válasz -Levi- hozzászólására

Köszi a leírást!

(#31) 2012.04.26. 14:27

Nekem eléggé zár, sőt... vegyesen használok akusztik és villany hangszereket, néha még sokat is fog és le kell kapnom a kongákhoz (vagy nincsenek rendesen bemikizve, de egyszerűbb lekapni). Alapvetően Wavedrum-ot kapok róla meg szintetizátort, a WD-nél szépen elfedi az akusztik zajokat (ami sokkal hangosabb mint egy hálóbőr), ezért is ajánlom villany szerkóhoz. Persze egy füleserősítő nem árt.

------
Zárt logikai rendszerben minden igaz állítás tautológia.

(#30) 2012.04.26. 0:20

Jól szigetel? Mit hallgatsz vissza benne?
Atomtámadás ellen véd...?

Nekem az egyel magasabb kategóriás Audio-Technica M40fs van, de nem vagyok megelégedve a zártságával.
Kényelmesnek kényelmes, de rockzenekari környezetben nem szigetel eléggé.
(Persze akusztikus dobbal próbálunk, nem elektromossal.)

(#29) 2012.04.25. 18:00

Nem tudom ezt mire alapozták, a zárt kivitel a külső hangok elszigeteléséről szól, ugyan úgy cuppan rá a fejedre a félig nyitott is, ebből a szempontból tök mindegy, hosszú használat után mindegyikbe bepálik a fejed
Nekem volt már mindenféle, de ezt most nagyon szeretem, koncertet még nem kapott, de próbákon bevált és az árához képest eszméletlen hangja van.

------

(#28) 2012.04.25. 10:57

Esetleg valakinek van véleménye az alesis fejhallgatóról? Alesis - DM PHONES

(#27) 2012.04.25. 8:04

Köszi!

Nekem azt mondták, hogy jobb lenne félig nyitott kivitelűt venni, mert azt hosszabb ideig lehet viselni, mint a zártat. Ha sokáig van a fejeden nem rossz?

(#26) 2012.04.24. 22:47

Válasz pearltarget hozzászólására

Hello!

Van egy feleslegessé vált Roland TD-6om.
Jó cucc, jó áron!Jó pár extra és ajándék is jár hozzá!
tomipunk@gmail.com

(#25) 2012.04.24. 21:43

Én nemrég újítottam egy Audio-Technica ATH-M30 fejest, most a legtöbb helyen akciós 17.700,- Ft, baromi jó ár/érték arány, alsó kategóriás full zárt stúdió füles, hosszú kábellel és csavaros átalakítóval. Nagyon tudom ajánlani...

------

(#24) 2012.04.24. 19:21

Sziasztok!
Elektromos dobhoz milyen fejhallgatókat tudtok ajánlani?