ok
2018 előző hónap április következő hónap
H K Sz Cs P Sz V
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 1 2 3 4 5 6

Millenium (Soilworker)

(#1409) 2017.12.20. 10:15

Köszöntöm a dobos társakat, kaptam egy volt tanítványom apjától egy millenium mx 218 bx cumót, és hát nemes egyszerűséggel azt mondom hogy borzalmas a hangja, olvastam véleményeket, de már nem tudom hogy mit fűzhetnék még hozzá, a pergő hangja az nagyon gáz, a tamok egy fokkal jobbak, a lábdob hangja is rémes, nekem már 14 -éve van fülcsengésem a zajos munkahelyektől meg a sok koncertre járástól meg tán a dobolástól is, nem akarom hogy tovább romoljon a hallásom, ezért akkor kénytelen vagyok fültokot venni vagy a cumotól megválni. de egyelőre más dobom nincs. szóval ilyen cumót ne vegyen senki, egyébként is ajándék lónak verd ki a fogát.

(#1408) 2017.01.30. 17:47

Üdv srácok! valaki meg tudná nekem mondani hogy az mx700at melyik évben kezdték el gyártani/piacra dobni?

(#1407) 2014.06.01. 18:58

Hát nem tudom, én használtan vettem 25 ezerért a millenium szettem és ugyan tényleg nincs valami penge hangja, de fültokkal játszva egészen jó hangokat produkál, a lábdobot meg egyenesen imádom...(remo ütőbőr, tama frontbőrrel) persze újonnan biztos nem éri meg az árát ezzel nem szállok vitába, de ha valaki használtan tud venni és kezdő akkor hajrá....jobb mint a semmi. A lábcin állvány pedig nekem nem esett még szét érdekes. MILLENIUM MX222BX BK<--erről van szó jelen esetben.

(#1406) 2014.05.31. 15:25

BB: Ki a f. mondta hogy nem tudok hangolni? Hangolni tudok, hiába hangolom be lazábbra vagy keményebbre nem lesz jobb. Éppen hogy kezdőknek sem ajánlott mert minőségen aluli termék a millenium. Nézzél meg más márkájú dobot abból nem szétesős, ratyi hangú dobot adnak.

BB

(#1405) 2014.05.31. 9:26

Válasz Razor Callahan hozzászólására

előzmény elrejtése/mutatása

Be kell tudni hangolni a dobot, a gyári bőröket meg el kell felejteni. A hardware-ek tényleg UDUok, azok csereérettek. Vegyél rá jó bőröket, és kérj meg valakit, hogy hangolja be neked, ha már te nem tudod...

Amúgy szerinted mégis kiknek való a Millenium, ha nem a kezdőknek? Borlai vegyen ilyet, vagy hogy gondolod ezt?

(#1404) 2014.05.30. 20:57

Néhány jó tanáccsal tudnék beszámolni erről a márkáról. Annak idején én is millenium dobot vettem. Csak időközbe rá jöttem hogy mi a baj a cuccal. Kezdem azzal hogy kezdők ne vegyék meg! Miért? Dob szettbe a cucc minősége elég ratyi. Pl: láb cin állvány 30 másodperc alatt szét hulik, ki esnek a csavarok, a gumi meg rossz hang szigetelő ami a cintányért fogja össze, ettől van nagy és csúnya hangja. Arról ne is beszéljek hogy nem lehet kitámasztani, be kell iktatni néhány könyvet lábak és a padló közé... hadd ne mondjam tovább... Tamok még tompító karikával el megy, de más kezdő dobot hallottam gyári bőrrel és tompító karika nélkül és hangja meg jobb volt mint a milleniumnak. Hiába veszel rá jobb bőrt, soha se lesz olyan faxa hangzása mint a konkurencia dobjainak és nem a 150-200 k dobokról beszélek! Hangja hasonlít a sörös műanyag hordó hangjára, minden csak nem igazi tam-tam ez. Pergő dob, ez 1000 ft gyártási költséggel rendelkezik, katasztrófális hangja röhej, még a tompító karika se segít rajta, gyorsan le kell cserélni. Nagy dob is gyér, más szerkók alap bőrrel sokkal szebben szól mint ez. Ennek vas hordó hangja van víz nélkül. Nem kell messzire menni ha kell 1 jó dob pl basix, dixon, ddrum, sonor stb. Ezek alapból jól szólnak és nem sokkal drágábbak a kezdő dobjaik mint a milleniumnak. 1 kis megnyugtatás hogy milleniumba az után gyártott termékek jók. Pl a Millenium PD222 Pro Series duplázó jónak tűnik nekem is ehhez hasonló van, igaz más márkától. Vagy az állványok is jók csak ekkor jön a "szembe szél" hogy basix egyenes állvány 9 k-ért már kapható és az jó vastag, erős állvány míg milleniumba drágább pár 1000 sel. Érdemes utána nézni a dolgoknak mielőtt bármi mást vennél. Gondolom sokan nézegették az után gyártott pergő dobokat amik 20 k fölött vannak. Én nem vennék, de aki ragaszkodik vegye meg de előtte érdemes kipróbálni hogy milyen a hangja. Youtube-ra meg sok kamu videót tesznek fel, ne higgyetek neki, effect processzoral meg programmal feljavított videók vannak fent amik kamuk mert közel sincs olyan hangja a szettnek. Röviden ennyi, én minden esetre kiszálltam ebből a márkából.

BB

(#1403) 2014.02.02. 14:10

Válasz dobosmarci hozzászólására

Szia!

Elvileg az a Millenium csúcsduplázója, a zenepower.hu-n harmincötért árulják újonnan. Ha jó állapotú a szerkezet, nem kopog és nem lötyög, akkor szerintem belemehetsz a cserébe, ha viszont igen, akkor az onnantól csak rosszabb lesz... Mindenképp próbáld ki előtte, ha teheted!

Üdv: BB

(#1402) 2014.02.01. 12:54

Sziasztok!

Kaptam egy csereajánlatot, Sabian B8-as 16"-os Thin Crashemért kínálnak Millenium Pro 222-es duplázót. Nem ismerem annyira a márkát szóval az lenne a kérdésem, hogy megérné-e elcserélni szerintetek 15ezres tányéromat a duplázóra tekintettel arra hogy viszont csak egy fej van hozzá? Légyszi írjatok! köszi

http://kepfeltoltes.hu/view/140201/1172184887image_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

(#1401) 2012.02.23. 15:54

Sziasztok! Van valakinek mx500as dobszerkója? az lenne a kérdésem, hogy milyen bőrt ajánlotok rá? nekem most evans g2esek vannak a tamokon de nagyon nem szólnak egységesen, és a 12"es tamon mindig morgó hangot ad ki ha megütöm, és hosszan szól, míg a 10esen röviden szól, szép hanggal. Esetleg remo pinstripe-t ajánl valaki? mert én abban gondolkoztam. köszi a válaszokat!

(#1400) 2012.02.01. 20:13

Válasz compact hozzászólására

AZ!

komoanmmondom teccik!

(#1399) 2012.02.01. 19:15

Válasz Lacika25 hozzászólására

orom és boldogság:-))

(#1398) 2012.02.01. 19:13

hú feltettem a basix custom gyári bőreit a milire, és meglepett!

Meglepően jó ez a dob, normális bőrökkel.
Még a gyári pergőt is sikerült mindenféle tunningal feltámasztani, pedig arra eddig mindenki azt mondta hogy kukába való..

(#1397) 2012.01.28. 13:12

Már látom írtál az elektromos dobokhoz is:-))
Hát akkor marad a várakozás.:-))

(#1396) 2012.01.28. 13:02

Válasz Q hozzászólására

Cseréld le bármilyen acoustic dobra,azzal nincs ilyen problem...:-))
Lehet az elektromos dobok topicba is kellene írnod biztos van ott néhány guru aki segíteni tud. Vagy akitől vetted felhívni.

Q

(#1395) 2012.01.28. 12:23

Sziasztok !!Van 1 problemam..Vettem 1 Millenium MPS 600 profi szettet,es hangfalba kell szoljon de ahogy bekotottuk csomo hiba volt.Eloszor is nem szolnak egyseges erosseggel a dobok ,es a pergo halkabban szol mint a tobbi,es folyamatosan beszedi a kavas hangzast ami nagyon idegesito ,h 1x igy maskor meg ugy szol..es a 2.ik crash kesobb adja ki a hangzast ,kesleltetve szol..a dobmodulban probaltam bugykolni de arra jotuttam,h a pergo hangosabb lett,a nagy keresem es keresem,h megtudna valaki mondani ,h ha lehet es ha igen honnan beallitani,hogy mindegyik dobresz mennyire erossen szoljon es mennyire szedjek be a kavas hangzast ??Legyszi irjatok minnel hamarabb

(#1394) 2011.07.12. 11:00

Millenium webshop:
http://www.milleniumhangszer.hu/index.php?categoryID=82
Ezt még régen találtam, itt minden ami Millenium azt megtalálod... még Ludvig dobok is vannak! Jó kis bolt, és "olcsósítva" is vannak!

(#1393) 2011.06.30. 16:56

Érdeklődni szeretnék, hogy milyen lehet a komolyabb Millenium pergőállvány?
Gondolok itt a MILLENIUM SS-901X PRO SERIE SNARE STAND és a MILLENIUM SS-902 PRO SNARE STAND SWIVEL állványokra.Ha van tapasztalat,vélemény, meglátás segítsetek ! Köszönöm, mert fontos volna! pito@freemail.hu ide írjatok.

(#1392) 2011.05.13. 11:43

Az a baj, hofgy standard sztem!
Nem drága, de a fúziós a divatos most.

(#1391) 2011.05.12. 21:13

Igazad van. Nincs pénzük az embereknek és ez tény. :/

BB

(#1390) 2011.05.12. 20:13

Látom, igen.

Passz. Korrekt az ár is (talán azt, hogy kié volt a dob, leveheted, amúgy se dob az árán semmit ), de válság van...