ok
2018 előző hónap január következő hónap
H K Sz Cs P Sz V
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Millenium (Soilworker)

dv

(#9) 2005.09.30. 10:36

De addig is valahol ki kell gyakorolnia az embernek. Manapság meg nincs más alternativa a stílusokban. Nagy általánosságban ez a kettö, persze a jazz-rock-bluest sem kell szó szerint venni, mert általában amiben van egy kis fifika vagy egy kis figura a rockhoz képest, arra már egyböl rávágják, hogy jazz rock. Ha a Dream Thaternek nem lenne ez a zúzós hangzása, az is jazz-rock lenne néhány ember szemében.

törölt felhasználó

(#8) 2005.09.30. 6:57

Válasz Soilworker hozzászólására

előzmény elrejtése/mutatása

bocsi, de ez az amitől falra mászom. kezdő dobos, de máris metál zenekar, meg jazz zenekar. Legalább 2 év kell ahoz hogy az ember normálisan elsajátítson elemeket, amivel tud improvizálni. Mert ha 2-4 négyet játszol, akkor nulla, mert az nem metál, és nem jazz. Hiába tudod a tanárnál a dolgokat, ha nincs kigyakorolva, és nem tudod egy számban alkalmazni.

ne haragudj, de ezt elkellett mondanom...

(#7) 2005.09.29. 22:27

Lars! mennyire UDUok azok a cinek? én fix h nem tudom lecserélni, mert nincs rá zsém. azért jobbak mint egy régi (pl.Amati) cin, nem?

(#6) 2005.09.29. 22:15

kösz minden véleményt. először is bocs, hogy feleslegesen új témát nyitottam. Annyira kezdő már nem vagyok, a legalapabb dolgokat már tudom, van gumilapom, verőm, stb. eddig 8 órán voltam, tanárnál. rock 48akat nézek mostanság,felütés, stb. Szal van mit még tanulnom, de a legalapabb dolgokat már tudom. A haverokkal csinálnánk bandát, már nagyon sürgetnek, hogy vegyek vmi cuccot, mert már kezd összeállni 2 kezdő banda is. (egyik metál, másik jazz-rock-blues irányban lehet) A többiek is mostanság vesznek hangszereket. Én is szeretnék dobot, csak még nem tudom milyet. Nincs sok pénzem rá, de azért Amatit sem szeretnék. sztem egy használt cb vagy millenium lesz belőle

(#5) 2005.09.29. 20:11

nekem is Millenium mcuccom van, jobb sztem mint a CB. Nem tom melyikhez milyen cinek vannak, de a Milleniumhoz az eredeti gyári cinek ordas UDUok. azokat mihamarabb cseréld le, de amugy a cuccal semmi gond.

törölt felhasználó

(#4) 2005.09.29. 18:57

Nos, ebben igazat adok a kollégának. Amíg nem tudsz rendesen 1-2 dolgot, addíg olyan vagy mások számára mint a kezdő hegedűs. Borzalmas nyávogás, amit senki nem bír elviselni. A dob egyetlen igazi előnye, hogy szinte kussban tudsz gyakorolni, és nem zavarsz vele másokat. Viszont nem árt egy kis képzelőerő hozzá.
Tapasztalatból ajánlom én is, hogy gumilapos cuccot vegyél, vagy ha van kedved barkácsolni, akkor gumilapokból szerelj össze magadnak egy cuccot.

Persze pár véleményt hallgass még meg rajtunk kívül!
üdv
szabolcs

ps: welcome to the forum

(#3) 2005.09.29. 18:17

hát ecsém! bocs,de elég hülye vagy,hogy emiatt uj topikot nyitottál!
igy ránézésre a cb a jobb,de a helyedben egyiket sem venném meg. a dob lényegében csak arra jo ha már van zenekar. addig ott vannak a gyakorlopados cuccok. és ha annyira kezdö vagy akkor még vékképp nem kell cucc,mert elöbb megkéne tanulni az alapokat,amihez elég egyetlen egy gumilap.
és ezt bármelyik topikban megkérdezhetted volna! minek uj?!
igy is annyi van mint a rohadás és a fele felesleges. na mind1.

(#2) 2005.09.29. 18:07

vki adjon tanácsot légyszi

(#1) 2005.09.29. 17:31

Sziasztok! Szeretnék dobcuccot venni, kezdő dobos vagyok. Ennek a 2 típusnak az új ára 65-75 ezer Ft körül mozog. Melyiket érdemesebb megvenni? (lábdob,lábcin,pergő, beütőcin,3tam, állványok, szék jár mindkettőhöz)
Íme 2 kép: http://www.ritmusdepo.hu/pic/apro/2406.jpg
és a másik: http://namm.harmony-central.com/WNAMM01/Content/CB_Drums/PR/SP5MPRPK2-large.jpg

Ráadásul ezekből van használt is, amik nem többek 1 évesnél, és mindkettő ára 50 ezer Ft. Előre is köszi minden véleményt! Melyiket érdemesebb megvenni?