ok
2017 előző hónap december következő hónap
H K Sz Cs P Sz V
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Tama (GTa)

www.tama.com

törölt felhasználó

(#13) 2006.03.01. 12:36

Hello!

Én egy 3 éves Rockstar Custom boldog tulajdonosa vagyok. Nagyon pöpi hangszer, imádom... Megmondom őszintén gondolkodtam rajta, hogy ha veszek felsőbb kategóriás cuccot, akkor talán Pearl Masters lesz, de nem, mégsem az lett... most vettem egy Tama Starclassic Reserve Maple Limited Edition-t Mediterranean Wine Red színben.... még uton van idefelé németektől, de asszem örökké Tama-s leszek!

(#12) 2006.03.01. 11:52

Nekem swingstarom van... És imádom ezt a hangszert. Nem felső kategóriás de nagyon szépen szól.

GTa

(#11) 2006.02.28. 12:50

Mitch.. Persze nem is állítom, hogy ez egy "felsőkategóriás" cucc. Én amikor dobot akartam venni, körbejártam a témát elég rendesen, mert azért nem vagyok/voltam vérprofi szakértő. A dobtanárom aki viszont profi és maximálisan képzett is, plusz még egy idősebb dobos, aki szintén rendelkezik már tapasztalokkal, szóval ők ezt a cuccot ajánlották az öntött káva és még számtalan előnye miatt. A legfontosabb persze, ebben az árban a lehető legjobbat vegyem meg. Egyik márka se ad öntött kávát ennyiért, hiába élvonalbeli gyártók. Biztos vagyok benne hogy ennél is vannak jobb dobok, de amatőr zenélés mellett, nem hiszem, hogy jobb megvenni egy 500e Ft-os dobot és akkor még cinek semmi. Dehát ez csak egy amatőr dobos véleménye...

(#10) 2006.02.28. 12:05

crow: ebay.de-n mindig akad regi 80-as evekbeli superstar

ja es most mar en is csatlakozom ehhez a topichoz, bar eddig sonoros voltam, most mar tama hasznalo, es erre buszke

------
üssed mint a répát!

(#9) 2006.02.28. 11:14

Nekem még megvan az eredeti Superstarom, időnként használom is, de ez egy amolyan monster-rock cucc (24BD, 14,15,16 tamok), ezért pár éve vettem egy modernebb Pearl ELX-et fúziós tamokkal. Ezzel sincs különösebb gond, de folyamatosan próbálok 10x8-as és 12x8-as tamokat szerezni a régi cuccomhoz, ami az USA-ban még nem is lenne lehetetlen, de a szállítási költséget nem tudom megfizetni, illetve annyit nem ér meg nekem a dolog. Van egy 12x8-as régi Swingstar tamom hozzá, az a vicc, hogy Emperor bőrökkel abszolút beleillik a hangképbe. Egy picit a sustain nem olyan faxa, mint a Superstar-nál, mert a Swingstar ugye borított volt (bár annak sincs köze a mai Swingstarhoz), de egyébként az élek és a falvastagság nagyon hasonló. Most azon gondolkodom, hogy legalább egy 12x8-as tamot csináltatok, ha jól láttam, Perger a régi Tamákhoz meglehetősen hasonló testeket készít nyírből.
Esetleg, van valakinek eladó Super Mahogany színű 12x8-as (esetleg 13x9-es), eredeti Tama Superstar tamja?

(#8) 2006.02.28. 10:33

Válasz Mitch hozzászólására

előzmény elrejtése/mutatása

......jól beszélsz!.....igen én a 80'-as években vettem és igen boldog lennék ha még meglenne és nem cserélném el egy mai superstarra!.....a Mai Tamák tényleg a rockstar felturbózásából jöttek....de közelébe sem érnek egy 80'-as évekbeli full nyír Superstar-nak!

(#7) 2006.02.28. 10:27

Lasek gondolom a régi 80-as évekbeli superstarról beszél, ami akkor csúcsszéria volt. A mostani superstarok azok középkategóriás cuccok, még akkor is, ha öntöttkáva van rajtuk. A régi superstar az nyír volt, annak a mostani megfelelője talán a starclassic performer. Fölösleges összehasonlítani a mai superstar-t a régiekkel, mert eltelt kb. 20 év... Ez a Superar nekem egy felturbósított rockstarnak tűnik, ahol hárs helyett bele raktak 1-2 réteg nyírt és mahagony helyett kitöltötték hárssal és megpróbálják elhúzni az emberek száját azzal, hogy öntöttkávás... De élőben még nem hallottam

törölt felhasználó

(#6) 2006.02.28. 10:22

Én egy régi Tama Imperialstar boldog tulajdonosa vagyok!Nagyon állat hangszer!Nem spórolták ki belőle az anyagot!A méretei jó nagyok.24" 18" 14" 13".Most lett áthúzva mert a borítás össze volt töredezve rajta!Nagyon jól szól!Egyetlen hátránya hogy nagyon nehéz volt alkatrészeket szerezni hozzá mer eleinte csak a testek voltak meg de végre minden megvan hozzá!Az új tamaákat én is egy kicsit gyengébbnek tartom de még mindig messze a legjobb márka a dobok között!

GTa

(#5) 2006.02.28. 10:03

Nem hiszem, hogy rosszabb lenne, mint a régiek. Láttam már régi Tama-t és összehasonlítva a mostani cuccommal, elég sok újdonságot véltem felfedezni. Ha van rá lehetőséged próbáld ki, akkor látod meg igazán. Persze a starclassicok biztos profibbak, meg ugye a superstar nem juhar. De ilyen dob nem való koncertekre amúgy sem, csak próbákra és stúdiózásra. Én is úgy vettem meg, hogy többé ne kelljen dobvásárlással és utánnajárással töltenem a kevés szabadidőm. Ez nálam egy életre szól.........

(#4) 2006.02.28. 9:48

Nekem volt anno Tama superstar cuccom!....sajnos elkótyavetyéltem.....most meg verem a fejem a falba!!.....nagyon jó hangszer volt akkor még adtak a minőségre....a mostani tamák szerintem rosszabbak....de régit meg nem nagyon lehet kifogni,akinek van az bolond lenne eladni!

GTa

(#3) 2006.02.27. 14:45

Én 10,12,14 tomokkal, 5 1/2x14 fapergővel, és 22 lábdobbal ellátott cuccot vettem. Full hardver készlet, lábgép lábcinállvány, sima és egy gémes állvány, plusz tama bilincs. Mindegyikről látszanak az új technikai megoldások. Custom Amber Fade színben pompázik. A tanárom egyedi 5 tomos felsőkategóriás Premierjén sokkal rosszabb a tomok felfogató rendszere, és már kedz szétmenni. Itt a Tama-nál nem lesz ilyen probléma. Egy észrevétel, csak festettet vegyél, mert így értékállóbb,a múgy meg nem drága, persze mihez viszonyítva. Ja és mindenhol jelen vannak a memóriabilincsek, ha egyszer beállítod, többet nem vacakolsz ha szét kell kapni, vagy gyorsan össze kell rakni. Ha valami még érdekel kérdezz.

BB

(#2) 2006.02.27. 14:32

na ezt pártolom. Nekem is egy Olyan dob az álmom, tiszta feketében... Elárulnád a paramétereit?

GTa

(#1) 2006.02.27. 13:39

Ugyebár tavaly sikerült a sok gagyi után, megvennem a nagy Ő-t, a Tama superstar custom dobját. Álmaim netovábbja, főleg, hogy nem vagyok milliomos, de igényes, minőségi hangszerre vágytam. De nem látom, hogy lenne legalább egy topic, a Tama rajongók számára. Úgyhogy Tamások és Tama-sok tapasztalatait jó lenne ide gyüjtögetni.