ok
2017 előző hónap november következő hónap
H K Sz Cs P Sz V
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3

Elektromos dobok (ARC)

(#8551) 2016.01.28. 17:09

Na nem akarok én mega drum-ot építeni,mert ahhoz mega dobos is kell.
Csak olyan agyat szeretnék amit már nem kell cserélgetni,bővítgetni.
Padokat,cineket bármikor lehet venni és hozzátenni,csere-berélni.
Egy 12 bemenetes már bőven jó lenne.

Tudtok ilyet ajánlani? (kifizethető árban)

Illetve ha két alap modult kötnék össze,gondolom egyformának kéne lenniük?

(#8550) 2016.01.28. 10:49

Ha én szeretnék kibóvített, netán megacuccot csinálni elektromosból, elgondolkodnék (ha kivitelezhető) a dupla-agyas megoldáson...
Mert pl veszel egy nem beugró szintű dobagyat, 12 sztereó bemenettel (hasamraütök) 60 körülért, vagy két darab pl8 bemenetest 30 ért, és sorba kötöd őket.
Az egyik csak a testeket vinné (így akár kétlábdobos cuccot is építhetsz), a másik meg csak a cineket, kolompot, egyéb zörgő-morgókat.
Kérdés, hogy mennyire lehet ezt így megoldani???

(#8549) 2016.01.28. 9:08

Válasz Mikemo hozzászólására

előzmény elrejtése/mutatása

Fizikailag biztos, de én nem mókolnék ilyennel. Gyakorlatilag ha veszel beütőket a 2 szabad helyre beköthető külön-külön, így van 1 kísérőd és 3 beütőd (vagy 2 beütő+1 kínai, ahogy tetszik). Ha ez sem lenne elég, még mindig ki lehet lőni 1 tam-ot és a helyére bekötni tányért, vagy csak úgy beállítod a tam-ot, hogy kézre álljon és tányér hangot rendelsz hozzá. Persze ez elmélet én nem teszteltem, de volt itt egy srác aki HXM cuccot árult és az egyik tam-ot kínainak programozta.

(#8548) 2016.01.27. 20:51

Nekem biztosan még újabb lett volna,még soha nem ütöttem e-dobra.
A + 2 bemenet már valami.
Mit gondolsz,a két crash-t be lehet kötni egy jack-be egy elosztó segítségével?

(#8547) 2016.01.27. 16:22

A Nitro-hoz volt szerencsém tegnap. Az agyon +2 jack bemenet van tom+crash-nek jelölve, de ha jól értelmezem a jutubos videókat, gyakorlatilag bármit ráállíthatsz saját rendszerén belül is.
Egyszerű a cucc, elsőre szokatlan, de nem is volt teljesen beállítva rám. Szerintem könnyedén meg lehet vele barátkozni. A pergő és tam padok kényelmesek, jó dinamikával. A tányérok számomra így elsőre furák voltak. A lábpad nem túl nagy, gyári beállításával a Tama pedálomnak épp hogy de be tudtuk lőni, úgy hogy mindkét jelet vegye "tekerős" lábnál is. De szerencsére közelebb lehet tolni a 2 ütőfejet és akkor tökéletes.

(#8546) 2016.01.26. 19:16

Persze,hogy érdekel.De hogyan bővíthetők?
Van az agyban plusz jack bemenet?

(#8545) 2016.01.26. 9:23

Ahh, én is csak most ismerkedem a villanydobokkal. De az én olvasatomban eddig az jött le, hogy ha nincsenek benne jó hangok, de van USB csatlakozó és amúgy a jeleket jól veszi elég triggerrel, akkor egy laptoppal meg egy szoftverrel bármit varázsolhatsz belőle.
Amúgy én most fogok kipróbálni két belépőszintű de bővíthető "új" szettet:
HXM HD010B és Alesis Nitro kit-et. Ha érdekel majd leírom a tapasztalatokat.

(#8544) 2016.01.25. 21:10

Válasz Vinyó hozzászólására

Helló!

Hát nem tudom.Bele kell kalkulálnom,hogy nem jön be a dolog.
Nem akarom,hogy sok százezer bent álljon,vagy csak nagy bukovárival tudom eladni.

Az a megoldás a legszimpibb,hogy vennék egy jó modult,a padokat meg legyártanám.A youtubon rengeteg dob triggerelő videót láttam,nem tartom nagy kunsztnak.Szerszámok,műhely adott.max a cineket venném még meg.
Szóval a modul lenne a lényeg a már említett feltételekkel.Az sem baj,ha régebbbi típus.
Az alesis d4-et ismered?12 trigger bemenet van rajta,de nem tudom milyen hangzást produkál.

(#8543) 2016.01.25. 9:24

Hello!
Mennyit szánsz rá?

(#8542) 2016.01.24. 10:39

Sziasztok!

Dobolni szeretnék,csak itthon saját magam szórakoztatására.

Milyen elektromos szerkót javasolnátok?

Feltételek: korrekt rock/metál hangzás,dupla lábgép jelét jól vegye,valamint bővíthető legyen,+még egy crash,esetleg splash,kolomp,tom.
Inkább legyen egy jó használt,mint egy gagyi új.

Előre is köszi a válaszokat!

(#8541) 2016.01.24. 10:34

Válasz Piggusz hozzászólására

Szia!

Az ára nekem is tetszene,de....

https://www.youtube.com/watch?v=Z0gbUww5y9g

Üdv!

(#8540) 2016.01.20. 14:33

Köszönöm a válaszaidat. Meg fogom nézni mindkettőt és megfogadom a tanácsot. Am a kezdő azt jelenti, ahogyan Te is írtad. Elmentem egy ismerőshöz leültem ütöttem párat és eldöntöttem, hogy akarom. Am dobolok most is de nem nagy dobon, hanem egy olyan dobon amire rá kell ülni és úgy ütni. Meinle a márkálya

(#8539) 2016.01.20. 13:39

Amúgy folyamatosan figyelem a piacot és olvasgatom ahol van értelmes vélemény. Egyik barátom sokszor cserélgette már gitárjait, erősítőit, ilyen összegnél nem szabad kinézetre és véleményekre hagyatkozni. Venni kell a fáradtságot és ki kell próbálni a cuccokat. Ha olyan büdzsém lenne mint Neked az tuti, hogy ezt a kettőt kipróbálnám:
Roland hisz mindenki isteníti.
Alesis dm10, mert van hozzá minden és 1 év gari.
Ha valóban lőrinci vagy, Hatvanból egy vonalon van Füzesabony és Miskolc is, érdemes lenne bevállalni.

(#8538) 2016.01.20. 11:34

Szerintem az egy fontos kérdés, hogy a kezdő dobos mit takar? Ültél már dobok mögött, zenéltél, vagy csak csapkodtad ismerősnél néhány alkalommal és megtetszett? Vagy teljesen 0-ról indulsz, mert tetszik és eldöntötted, hogy "akarod".
A KAT-ról annyit, hogy "eszközdarabszámra" nagyon jó, nekem is kb ez lenne az ideális, az hogy az agy és a triggerek hogy működnek együtt, esetleg PC-vel azt passzolom.

(#8537) 2016.01.20. 8:33

Válasz Vinyó hozzászólására.

Köszönöm a választ. Megnézem ezt a kettőt is. Nem tudom mennyire ismerős a KAT márka. Én most ezt néztem.

http://www.muziker.hu/kat-percussion-kt3-digital-drum-set?gclid=CO-95bfvt8oCFQkXwwodgiINXQ

Véleményetek szerint egy kezdő dobosnak jó ez a szett?

Köszi a választ

(#8536) 2016.01.19. 19:11

Válasz Vinyó hozzászólására

Használtban én megvenném, ha olyan áron van amin tovább adáskor nem bukok sokat. ( ha netán nem vált be ) A DM-10 trigerkezelése nem tetszett nekem, metálhoz lehet, hogy jó!

(#8535) 2016.01.19. 14:48

Válasz pepe24 hozzászólására

Én dobolgattam néhány évet metal zenekarban, majd 2 év kihagyás után hiányzik a dobolás és ezért "kényszerülök" most villanydobra. Legutóbb nekem is lett volna 250-es büdzsé, de bringa lett belőle. Akkor használt Alesis dm10-zel szemezgettem.
Ahogy olvasom tényleg szinte mindenki Roland párti. Azokkal az a bajom, hogy a belépő szettjei túl kompaktok és nehezen bővíthetőnek tűnnek. Nekem nagyon kell, hogy legyen lábpad és az alap lábcin-beütő-kísérő-t még legalább 1 cinnel lehessen bővíteni.
Most kevesebb pénzből kell gazdálkodjak, ezért az Alesis új Nitro kit-jével szemezgetek.

(#8534) 2016.01.18. 21:02

Válasz TeddyBeer-nek

Szia

Gyakorlatilag mindegy, hogy új vagy használt, ha minőségi szettet kapok. Még nagyon kezdő vagyok a dobolásban és nem tudom, hogy milyet érdemes venni, illetve azt sem nagyon tudom, hogy a 250 ezerbe milyen szett fér bele?

Köszi a választ

(#8533) 2016.01.18. 20:34

Válasz pepe24 hozzászólására

Új, vagy használt?

(#8532) 2016.01.18. 18:56

Sziasztok!

Szeretném megkérdezni tőletek, hogy kezdő dobosként milyen elektromos dobszettet tudtok ajánlani? Milyet érdemes venni? Körülbelül 250 ezer van rá.

Válaszotokat előre is köszönöm