ok
2018 előző hónap április következő hónap
H K Sz Cs P Sz V
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 1 2 3 4 5 6

STAGG cintányérok (joesalty)

<a href=http://www.staggmusic.com/>www.staggmusic.com </a>

(#2267) 2018.03.27. 19:49

Hú bakker...!!! Most nézem csak az árakat.
20-as ride-ok a DH-ból 60-70e Ft ??!
Annyiért már.....

(#2266) 2018.03.27. 19:46

Réges-régen vettem egy 16-os Stagg DH beütőt a Zildjian ZBT szettembe.
El kellett adnom, mert nem csak hogy nem passzolt a hangtónusa, de úgy ordított, mint az ááááááááálllat !!
Azóta volt már Turkish cinem is, de a Stagg hangereje ahhoz képest is extra giga brutál
Annyira hangos cint azóta se hallottam. Már túlzás az a hangerő !
Vajon ez általános a Stagg tányéroknál?
Engem is érdekelne, hogy hol lehetne kipróbálni őket, mert előre összerakott szettet biztos nem vennék...

(#2265) 2015.06.28. 10:06

Sziasztok!

Nem tudtok véletlenül olyan helyet Budapesten, ahol lehetne Stagg cineket próbálni?

(#2264) 2014.10.24. 14:17

üdv!

olyan kérdésem lenne, hogy ha jól sejtem a stagg dx nevezetű már kifutott széria, viszont nem tudom hova tenni értékre. sh, dh ilyesmik között alatt vagy hol helyezkedik el minőségben? van egy ilyen ride-om, és lehet, hogy megválnék tőle, csak fogalmam sincs, hogyan árazzam be.

köszönöm a segítséget!

(#2263) 2014.06.30. 14:41

Válasz Tomi hozzászólására

előzmény elrejtése/mutatása

Most biztosan "kapok", de leírom a tapasztalatom.
Én a Sabian B8 pro-t cseréltem le Stagg DH Rock Brillantra.
Egyszerűen azért, mert koncerthangzásban a Stagg nekem sokkal jobban bejött. (Már írtam korábban, de egy lágyabb stílust játszó dobos barátom koncert után odajött és meg is kérdezte, hogy milyen tányér, mert baromi jól szólt.)

Viszont stúdióban nem tudom hogyan muzsikálna, mert sosem próbáltam.
Lábcinben viszont nálam nagy favorit az Agean Rockmaster és a Stagg Furia.
Érdemes egy próbát tenni, mert mondjuk ha 5 év alatt szétmentek a ZIldjian beütőid, akkor az nem túl kifizetődő...

Én kb. 3 éve ütöm a DH beütőt - használtam vettem - de kutya baja...pedig rockzenét játszunk.
Mondjuk ugyanannyi ideje nyúzok egy Turkish rock szériát is, de annak a beütőnek sincs semmi baja...

Az nem kerül semmibe ha kipróbálod...aztán legfeljebb azt mondom, hogy nem tetszik.

Viszont nem lepődnék meg, ha a Stagg Furia bejönne...

(#2262) 2014.06.30. 12:19

Válasz n.dani hozzászólására

Nekem egy nagyon tapasztalt dobos mondta, hogy minden török cintányérkovács 5 év után saját márkát alapít, mert profin ütik a vasat, csak épp az öntés titkát nem tudják. Na ezért törnek, és nem tartósak ezek a felfutó aztán letűnő márkák.

(#2261) 2014.06.29. 20:17

Az Agean tányérok jó ár-érték arányúak. Azért azt tegyük hozzá, hogy az Agean és a Zildjian felsőkategóriás tányérjai között közel sincs akkora "szakadék" minőség tekintetében mintha a Stagg-gel vetnéd össze...
Tegyél egy próbát a Dream tányérokkal a DOBBOLT-ban Bencééknél. Miért fürödtél be az Agean-nel??

(#2260) 2014.06.29. 12:24

Válasz n.dani hozzászólására

Azt gondoltam,hogy nem kapok csúcs minőséget.Az Ageant is megszerettem a csúcsok után,de befürödtem vele,mindettől függetlenűl nagyon jó képeségű tányérok.....rövid életartammal....sajnos......legszívesebben Ufip-ot vennék($!!!)Van egy Ufip class ride-om 20 éve van nálam...

(#2259) 2014.06.29. 10:33

Szia! Az általad írt Zildjianokat ne hasonlítsuk a stagghez, mert más ligában fociznak...nagyon... Ha ilyeneket használtál felejtsd el a Stagg-et, de tényleg...
Nincs velük semmi baj csak A, A Custom, K Custom után nem hiszem, hogy meg fogod tudni emészteni a Stagg-et.
Folyamatos használat mellett 5-6 év nem elég jó élettartam egy crashnek...?!?!? Én 2 év használat után minden egyes napért hálát adnék, hogy rendben vannak...

(#2258) 2014.06.29. 9:53

Sziasztok!
A segitségeteket kérném.Cintányér vásárlás elött állok.Nézegettem a Stagg-eket,de semmi tapasztalatom a márkával kapcsolatban.Az utánna olvasás,és a képek sajnos nem sokat segítenek.Az ismerőseim körében meg nem használnak ilyen tányért.Szóval egy kis véleményezést szeretnék tőletek.
Már túl vagyok a csúcs szériákon Zildijan Avedis,A-custom,K-custom,-nagyon sok pénzem bánta-igaz ezekért tényleg minőséget kaptam ,de 5-6 évnél tovább a crash-ek nem birták.......és "belefutottam"egy Agean szettbe is...(2év)Kiváncsi lennék,a kivitelezésre,hangra,minőségre,stb,stb.Minnél univerzélissabb szettet szeretnék.22-24 medium light ride,19,20 Medium és Thin crash,14 heavy hi hat.Köszönettel:Tamás

(#2257) 2014.03.03. 9:50

Válasz Olavi hozzászólására

Én inkább nyersnek mondanám a Stagg T china hangját.
Egy Meint Classic china hangja például kifejezetten szép, "szofisztikált", van egyfajta csengése.
A Staggé hasít. Egy zenésztársam hülyéskedett mindig azzal, hogy régi kínai filmekben ilyesmivel csinálhatták az égzengés effektet...
És tényleg olyan hangja van

(#2256) 2014.02.28. 13:53

Válasz ypos hozzászólására

Életem első kínai tányérja, szóval nem igazán van viszonyítási alapom, de a hang minták alapján, sokkal szebb hangja van mint bármelyik Meinl vagy Paiste tányérnak ebben az árkategóriában.

(#2255) 2014.02.28. 13:42

Válasz Olavi hozzászólására

Hű, az nagyon jó tányér.
Életem legjobb kínai tányérja volt egy 18-as Traditional. A falat kivitte a hangja.
Sajnos eladtam anno.

(#2254) 2014.02.27. 22:43

Válasz eddieDSM hozzászólására

Kb. fél éve rendeltem a Hangszerarzenáltól egy 18-as Traditional china tányért és nagyon szeretem. Helyben biztosan ki is próbálható.

(#2253) 2014.02.27. 13:21

Hali,

Hol lehet mostanában valóban kapni (és kipróbálni vétel előtt) Stagg tányérokat?
Elsősorban TCH-ra gondolok.

Veresegyházáról csak rendelni lehet ha jól tudom, a 83 bolt közül, amiket a stagg.hu oldalon felsorolnak, találomra benéztem párnak a webshopjára, és egyikben sem láttam Stagg tányért..

(#2252) 2013.10.01. 21:20

Van az apróban egy Stagg SH 12" Medium Hi-Hat. Vegyétek meg, nem tudnak enni a macskáim!

(#2251) 2013.08.02. 21:51

Sziasztok!

Kihasználatlanság miatt eladó egy szinte új stagg vintage bronze szett. Ritka, jó hangzású tányérok.
Hirdetések között megtaláljátok!

üdv

BB

(#2250) 2013.07.15. 10:18

Aki Stagg cineken gondolkozik, vegye figyelembe még mindig, hogy nincs két egyforma hangú tányér! Csak olyan Stagget vegyél, amit ki tudtál próbálni.

Nekem két SH splashem van, egy 8" és egy 10". A kisebbiknek olyan "hapci"-hangja van, imádom, a nagyobbik meg harsányabb, trashesebb hangú. Ezenkívül használok még SH-ból összeállított Max Stax-et (10" splash és china), valamint egy 7" Black Metal Bellt, ami baromi jó, igazi átütő hangja van

És egy kis nyelvészkedés: olyan, hogy mini chinai nincs - minichina van...

(#2249) 2013.07.13. 14:55

Válasz Cimber hozzászólására

Nem akartamén ezzel olyan nagy magasságokba emelkedni csak leírtam amatőrként hogy nekem nagyon nem jön be a drága cinek hangja.
Egyenlőre bőven megelégszek ezen a szinten

(#2248) 2013.07.13. 11:29