ok
2017 előző hónap december következő hónap
H K Sz Cs P Sz V
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Road kerestetik (Bordás)

BB

(#182) 2007.09.27. 23:34

ejha! és hogyan készültek ezek a home-made-tokok?

dv

(#181) 2007.09.27. 23:31

Még valami. Imádom őket, de nem hiába váltottam Veigerről "Home Made" tokokra... ezekben érzem biztonságban a drágaszágomat

http://solidtempo.hu/solidfiles/nyitott.jpg
http://solidtempo.hu/solidfiles/zart.jpg

(#180) 2007.09.27. 23:30

Keresem segítőtársamat, aki elkísér a koncertjeimre, és a hangszeremet bepakolja és összerakja, na meg a buli végén szétszedi és a kocsiba beteszi.Tehát roadot keresek hosszútávra. A fizetést és a részleteket telefonon megbeszéljük.
Havonta 6-12 koncert között van Bp.-i és vidéki egyaránt.

Több infó rólam :http://www.zenesz.hu/user.php?z_id=91
érdeklődni lehet tel:0630-9756-843
Bordás József JOSH

------
Bordás József

BB

(#179) 2007.09.27. 23:28

Válasz dv hozzászólására

előzmény elrejtése/mutatása

kapitalista kizsákmányolók vagytok!!!

az uccsó bekezdést énis átéreztem a legutóbbi bulik végén...

(#178) 2007.09.27. 23:20

dv!
itt alényeg az utólsó bekezdéserben!

------
Bordás József

dv

(#177) 2007.09.27. 23:19

Válasz BB hozzászólására

Viszont rájuk nem bíznám, hogy össze pakolják a hangszeremet, ahhoz valaki közelebbi, lelkes dobost keresnék, ha majd egyszer odáig fajulok, hogy szükségem lesz rá...

dv

(#176) 2007.09.27. 23:17

Válasz BB hozzászólására

Nekem nincs, hanem a zenekarnak van 2 srác, akik a tokostul a koncertre és vissza pakolja a cuccunkat. A benzin pénz mellett fejenként egy 1000-est adunk nekik ezért a kis plusszért. Ez be van építve a gázsinkba. Számukra ez kb. 40-40 perc munka buli előtt és végén. Remélem, most nem akasztjátok ránk a kapitalsita kizsákmányolók jelzőt

A hangszereket mi pakoljuk össze és szét, viszont vagyunk annyira közvetlen kapcsolatban a közönséggel, hogy sokszor jól esne ha buli végén bevethetném magam közéjük és 1 sör mellett kibeszélhetnénk a buli élményét... helyett mire összepakolok fél óra, addig a többsége lelép.

(#175) 2007.09.27. 23:16
(#174) 2007.09.27. 23:11

SZERINTEM + NEBÁTSÁTOK 1MÁST !
- VAN CSÓRÓ, AKIA KOCSIJÁT AUTÓMOSÓBA VISZI
- VAM MILLIOMOS, AKI EZT "sk" SAJÁT MAGA TESZI

BB

(#173) 2007.09.27. 23:10

csk mert úgy tudom, te se kevés bulit tolsz

BB

(#172) 2007.09.27. 23:10

dv neked van ródod?

dv

(#171) 2007.09.27. 23:08

Válasz hentes hozzászólására

Ez így igaz, és szép hozzáállás. Jómagam is így vélekedem a hangszeremről. A mi roadie-unk csak a ládákat pakolja próbateremtől szinpadig és bulik végén vissza. Nekünk ez is nagy segítség.

De gondolj bele, ha beindulnak az események a zenekarod körül, vagy ne adj isten történik bármi és késésben vagytok, viszont interjú, szervezés, promóciós elfoglaltságod akad még buli előtt, akkor nem hiszem, hogy nem esne jól, hogy mire végre eljutsz a szinpadig, ott áll a cuccod 90%-ban készen, legfeljebb te magadra igazítod a maradék 10%-ot. Helyett a közöség előtt még kezdj el kipakolni, összepakolni, a tokjaidnak helyet találni stb...stb. Ez egy szint felett már amatőrizmus.

Nem ismerem Bordást, abban sem vagyok biztos, hogy ennyire elfoglalt, amennyire szüksége lehet személyi roadie-ra, de nézd azt, hogy ő ha jól látom ebből él. Na most történjék bármi pakoláskor, rándulás, ujj becsípődés és emiatt veszélyezteti a buli minőségét a saját maga teljesítménye miatt, az elég veszélyes.

Na mindegy, én úgy vagyok vele, ha valaki kap annyi pénzt fellépekkor, hogy megteheti hogy segítőt tartson, akkor tegye. Ha idővel összehangolódnak, kölcsönesen jó mind a zenésznek, minda pakolónak.

BB

(#170) 2007.09.27. 23:06

ebben végülis igazad van... de vedd azért figyelembe, hogy a többség itt nagyon amatőr szinten van (nem tudásilag, hanem a zenekarával nem játszik nagy tömegek előtt, csak 50-100 embernek bulinként), és úgy gondolkozik, hogy az az ő hangszere, azt ne pakolgassa már... magamat is ideveszem természetesen, ebbe a csoportba... lehet, hogy pár évvel később, hasonló helyzetben a szemléletem is megváltozik...

(#169) 2007.09.27. 22:59

Hentes!
tiszteletreméltó és elfogadható érvek.Vannak akik ezt másképpen látják, és ezért nem szabad ítélkezni.
Én diplomás zenész,zenetanár vagyok, és úgy gondolom hogy a hangszer tisztelete nem a roadoláson mullik.A gykorlás illetve a koncert közben vagyok a leg belsőségesebb viszonyban a hangszeremmel.
Ha nem becsülném a bobjaimat, nem lehetnék sem Istambul,sem Yamaha endorser.
Na meg ha van olyan fiatal versenyző aki pénzt akar keresni,/és ezt nem szórólapozással akarja tenni +30fokban, és -20 fokban/ és mellékesen ott van a körforgásban, az miért is rossz? Nem mindenkinek adatik meg hogy hátúlról nézhesse a produkciókat,vagy netán 3-5 ezer ember előtt beüsse a hangszere a beálláskor.
Ez inspiráló és előremozdító, ha jól kezeljük a helyzetet.

------
Bordás József

(#168) 2007.09.27. 22:47

ÉN IS +ÉRTEK MINDENKIT !
ANNO; NEKEM IS NEHEZEMRE ESETT
HAZATOLNIA BrICIKLyT ! ! !
HÁTAMIKOR AZ EMBER ELIS ESETT ! ! !
A RÁDRÓTOZOTT CUCCÁVAL
ÉS ELGURULT 1 UCCÁVAL . . . . . ODÉBB !

(#167) 2007.09.27. 22:37

Válasz Vili hozzászólására

megszokás kérdése. ugyan én egyáltalán nem vagyok nagy zenész, sőt tanárhoz is annyi közöm van, hogy jártam kettőhöz, akik az alapokat megtanították, és onnantól kezdve önképzés. De én is játszom zenekarban, ugyan csak helyi jelleggel, Baranya-Tolna megyében nyomjuk meg motorostalikon, kissebb fesztiválokon, de nekem is meg van a havi 5-10 buli. És én szeretem csinálni. Én úgy vagyok vele, hogy akármilyen zenész vagy, ha őszintén csinálod, kell, hogy legyen egyfajta intim kapcsolatod a hangszeredhez. Ha tárgyi kapcsolat, akkor is, de szerintem ez sokkal több annál. Inkább "spirituális", mivel önmagad fejezed ki. És ebbe véleményem szerint beletartozik az is, hogy ha téged az a hangszer kiszolgál a próbákon vag a koncerteken, akkor neked is ki kell szolgálnod ŐT azzal, hogy magad tisztítod, tartod karban, és pakolod. Nem szeretem, ha más hozzányúl a dobomhoz, azon kívül, hogy sok havernak megengedem, hogy játszanak rajta. a pakolás már a hangszer irányába tanúsított törödésről szól, és azt én akarom elintézni, mert az az én hangszerem. Én így vagyok a dologgal.

(#166) 2007.09.27. 22:35

Vili
Te jól látod a dolgokat. egyébiránt egy turné alatt össze lehet szedni egy profi hangszer árát a rodomnak

------
Bordás József

(#165) 2007.09.27. 22:32

Lassan írok így ez még az előző reagálásom. bocs

------
Bordás József

(#164) 2007.09.27. 22:29

Hát, havi 10 koncert mellett elég fárasztó lehet egy idő után magad pakolni, nem? És miért kiszolgálás, a road pénzt kap érte, nem értem a parádat. Na mind1, mindig csak a fikázódás...

(#163) 2007.09.27. 22:27

Hentes!
Látod többet kell nyitottfüllel járni a világot, na meg a koncertekre kurzusokra.olvass, hallgass ,lássss

------
Bordás József