A IX. Orsz. Maros Gábor Ütőhangszeres Verseny eredményei

IX. Országos Maros Gábor Ütőhangszeres Szóló- és Duó Verseny (2018. március 9 – 11) eredményei.

A verseny kiírásról korábban mi is adtunk hírt. A különböző korcsoportokban összesen 113 fellépő volt, 92 produkció hangzott el, és 46 zeneiskolából, művészeti iskolából érkeztek növendékek.



A bírálóbizottság tagjai voltak:

dr. Szabó István: a Debreceni Egyetem Zeneművészeti Kar tanszékvezető főiskolai docense

Fábry Boglárka: a Szent István Király Zeneművészeti Szakgimnázium ütőhangszeres tanára, a Concerto Budapest Szimfonikus zenekar szólamvezető timpanistája

Baross Gábor: a Győri Richtier János Zeneművészeti Szakgimnázium, Általános Iskola, AMI és Kollégium igazgatója, ütőtanára a Győri Filharmónikus Zenekar szólamvezető timpanistája

 

A bírálóbizottság titkára:

Bekényi Józsaf

zenetanár, szakértő

 

Szóló kategória eredménye

Szóló I. Korcsoport

1. helyezést kapott

WEISZ NOEL NÁNDOR Budapest XXIII. Kerületi Galambos János Zenei AMI Felkészítő tanára: Weisz Nándor

MALASITS LÉNA MADLÉNA Győr, Liszt Ferenc Zeneiskola – AMI Felkészítő tanára: Felsmann Adrienn



2. helyezést kapott

KEREKES MÁRTON Balmazújvárosi AMI Felkészítő tanára: Sós Tibor

SZABÓ ÁBEL Egri Farkas Ferenc Zeneiskola AMI Felkészítő tanára: Laczkó-Pető Balázs



3. helyezést kapott

GYÚRÓ ANDRÁS Budapest, Kroó György Zene- és Képzőművészeti Kőbányai AMI Felkészítő tanára: Juhász László

VARGA ATTILA Miskolci Egressy Béni – Erkel Ferenc AMI Felkészítő tanára: Lajhó Gyula



Szóló II. Korcsoport

1. helyezést kapott

GERHÁT DOMONKOS Kecskeméti Kodály Zoltán Ének-zenei Általános Iskola, Gimnázium, Szakgimnázium és AMI Felkészítő tanára: Palotás Gábor

BÓDI ÁRON Miskolci Egressy Béni – Erkel Ferenc AMI Felkészítő tanára: Lajhó Gyula



2. helyezést kapott

RECSE DÁNIEL Pápai Bartók Béla AMI Felkészítő tanára: Falaki Csaba

TÓTH BALÁZS Szolnoki Bartók Béla AMI Felkészítő tanára: Ugró Béla



3. helyezést kapott

SZABARI LEVENTE Szolnoki Bartók Béla AMI Felkészítő tanára: Ugró Béla Szóló

 

III. Korcsoport

1. helyezést kapott

KRAJNIK PÉTER Miskolci Egressy Béni – Erkel Ferenc AMI Felkészítő tanára: Lajhó Gyula

MOHÁCSI BENJÁMIN Budapest, Lajtha László AMI Felkészítő tanára: Mizsák István



2. helyezést kapott

BÁRSONY GERGELY Budapest, Weiner Leó Zeneiskola AMI és Zeneművészeti Szakgimnázium Felkészítő tanára: Kasza Roland

BÜTTL ARTÚR HUNOR Szigetszentmiklósi Ádám Jenő Ált. Isk. és AMI Felkészítő tanára: Schüszler Boglárka, Köte Zoltán

 

3. helyezést a Bíráló Bizottság nem adott ki



Szóló IV. Korcsoport

1. helyezést kapott

ŐSZ DÉNES Győr, Liszt Ferenc Zeneiskola – AMI Felkészítő tanára: Simon Bence

MIZSÁK BENJÁMIN Budapest, Lajtha László AMI Felkészítő tanára: Mizsák István



2. helyezést kapott

PUSKÁS ÁDÁM Budapest, Hubay Jenő Zeneiskola és AMI Felkészítő tanára: Kökényessy Anna

SZEKERES RENÁTÓ Abony, Bihari János AMI Felkészítő tanára: Ugró Béla

VASTAG EMESE Debrecen, Kodály Zoltán Zeneművészeti Szakgimnázium és Zeneiskola AMI Felkészítő tanára: Toldi Éva



3. helyezést kapott

MASAT TAMÁS Szentendre, Vujicsics Tihamér AMI Felkészítő tanára: Bártfai Zoltán

SZÉKELY SÁMUEL Pápai Bartók Béla AMI Felkészítő tanára: Falaki Csaba

KARÁCSONY BENCE Debrecen, Kodály Zoltán Zeneművészeti Szakgimnázium és Zeneiskola AMI Felkészítő tanára: Toldi Éva



Duó kategória

I. Korcsoport

1. helyezést kapott

NAGY EMESE 2.o. ÖRSI-MIZSER DÁVID 2.o. Karcagi Általános Iskola és AMI Erkel Ferenc AMI Tagintézménye Felkészítő tanára: Dudás Enikő



2. helyezést kapott

KESZEI KRISTÓF 2.o. WEISZ MÁTYÁS 3.o. Győr, Liszt Ferenc Zeneiskola – AMI Felkészítő tanára: Simon Bence



3. helyezést kapott

FAJTAI GERGŐ 2.o. FANTOLY BENCE 2.o. Kaposvár, Nagyboldogasszony Római Katolikus Gimnázium, Általános Iskola és AMI Felkészítő tanára: Pápai László

TÖRÖK EMESE 3.o. VARGA ATTILA 3.o. Miskolci Egressy Béni – Erkel Ferenc AMI Felkészítő tanára: Lajhó Gyula



II. Korcsoport

1. helyezést kapott

NAGY ZSÓFIA 4.o. SZÉKELY LEA 4.o. Karcagi Általános Iskola és AMI Erkel Ferenc AMI Tagintézménye Felkészítő tanára: Dudás Enikő



2. helyezést kapott

CSEPREGI MÁRTON 4.o. KATONA SEBESTYÉN 4.o. Győr, Liszt Ferenc Zeneiskola – AMI Iskola Felkészítő tanára: Felsmann Adrienn



3. helyezést kapott

GERHÁT DOMONKOS 4.o. ZÁVOGYÁN BERCEL 4.o. Kecskeméti Kodály Zoltán Ének-zenei Általános Iskola, Gimnázium, Szakgimnázium és AMI Felkészítő tanára: Palotás Gábor



III. Korcsoport

1. helyezést

BÉNDEK SIMON 5.o. NÉMETH KRISTÓF BOLDIZSÁR 5.o. Budapest, Weiner Leó Zeneiskola AMI és Zeneművészeti Szakgimnázium Felkészítő tanára: Kasza Roland



IV. Korcsoport

1. helyezést kapott

DROS BENCE 6.o. KARÁCSONY BENCE 6.o. Debrecen, Kodály Zoltán Zeneművészeti Szakgimnázium és Zeneiskola AMI Felkészítő tanára: Toldi Éva



2. helyezést a Bíráló Bizottság nem adott ki



3. helyezést kapott

PÉTER-SZARKA BENEDEK 7.o. TÓTH RICHÁRD 5.o. Debrecen, Kodály Zoltán Zeneművészeti Szakgimnázium és Zeneiskola AMI Felkészítő tanára: Dr. Jókayné Nánai Zsuzsanna

FEKETE ORSOLYA 8.o. MELEG ZSÓFIA 8.o. Nyírbátor, Szatmár AMI Nyírbátori Tagintézménye Felkészítő tanára: Kozma Réka

BEGIDSÁN ANDRÁS 7.o. SZÖLLŐSI BOLDIZSÁR 7.o. Dunakeszi Farkas Ferenc AMI Felkészítő tanára: Stefán Tivadar



Tanári díjak:

Dudás Enikő

Lajhó Gyula

Mizsák István

Felsmann Adrienn

Kasza Roland

Simon Bence

Toldi Éva

Ugró Béla

 

Forrás:

lisztzeneiskola.hu/versenyek/ix-orszagos-maros-gabor-utohangszeres-szolo-es-duoverseny

lisztzeneiskola.hu/uploads/orsz%20utoverseny%202018/Utoverseny_musorfuzet_2018.pdf