
A Debreceni Egyetem Könnyűzenei Intézete februártól új zenei képzéseket hirdetett meg.
Az Intézet működése nem újkeletű, hiszen már 2018-ban megkezdtek egy úttörő munkát – erről bővebben itt olvashattok -, a könnyűzene felsőoktatásban betöltött szerepének a keresése, ami az egyetemisták részére felvehető kurzus (de külsősöket is fogadtak) formájában kezdődött meg.
Mára ez a képzés megújult, felfrissült, új hangszerek, és új oktatók kerültek be. Ami mindenképpen érdekes, hogy a mai magyar zenei képzés főként a komolyzene, a jazz és a népzene hármasára terjed ki (főként a felsőoktatásban). Ami nem egy kritika, sokkal inkább ténymegállapítás. A könnyűzene, ami nem sorolható egyikhez sem, és egy kicsit talán mindegyikhez sorolható valamilyen kapcsolódás miatt, ma nem igazán kap szerepet a felsőoktatásban. Ezért van jelentősége az ilyen kezdeményezéseknek, hiszen mindenképpen érdemes időnként vizsgálódni, milyen is a mai zene, vagy mit érdemes tanítani.
A februárban induló képzéseikről:
- Szabadon választható kurzus: billentyű, gitár, basszusgitár, dob (Tóth Zsolt), ének
- Online Certificate Program: billentyű, gitár, basszusgitár, nagybőgő, ütőhangszerek (dobfelszerelés – Gudics Marcell, Tanyi Péter, percussion – Budai Krisztián), fúvós hangszerek, ének, népzene, beszédtechnika, improvizáció, alkalmazott zeneszerzés
Néhány bemutatkozó film az ott oktató dobos – ütőhangszeres tanároktól:
Bővebben: