Én is tesztelhettem az Alpine Music Safe Pro füldugót, itt a véleményem róla, csak ajánali tudom, azt mondanám, hogy dobosoknak kötelező.
Mint dobos és koncertre járó ember elég sokszor tapasztaltam a próbák, koncertek utáni iszonyatos fülzúgást, ami egészen az ágyig elkísért, és kísértett órákon át. A sok gyakorlás mellett minden nap elviselni ezt az érzést nem olyan kellemes. A „hagyományos” füldugó vagy az ipari zajvédő, vagy a sima fülhallgató csak átmeneti megoldást jelentett számomra, mert bár a nagy hangerőtől megvédtek, de a hangfrekvenciákat nem engedték át kellőképpen, rossz arányban vágták.
Az Alpine Music Safe Pro mindezekkel ellentétben nagyon jó hangképet ereszt át a fülbe, megszűrt tiszta, arányosan vágott hangot. Dobolás közben nekem olyan, mintha kívülről tudnám hallgatni az egészet, akár gyakorlás közben, akár zenekarral. Például nagy hangerő mellett is teljesen átjön a lábcin taposott hangja, ami szerintem nagyon fontos. Koncert közben a közönségben állva, ha valaki mondani akar valamit, azt alig lehet hallani, üvölteni kell, befogni a fület, ezzel a füldugóval viszont tisztán lehet érteni mások beszédét, és nem fáj, ahogy a füledbe ordítanak.
Gyakorláshoz vagy kisebb klub koncerthez én a fehér szűrőt használom, ha nagy a hangerő a színpadon, akkor a szürkét, de ilyenkor is néha jobb a fehérrel, hogy ne legyen elszigeteltség érzetem. Nagyszínpados koncert hallgatásánál viszont gyakrabban kell az aranyszínű, azzal a legkellemesebb, nagyon jó hangosítás mellett lemez minőségben lehet élvezni a koncertet.
Maga a füldugó szett nagyon praktikus, a 2+1 tartalék füldugóhoz jár egy kis pálcika, amellyel nagyon könnyen be lehet tenni a fülbe, hogy pontosan illeszkedjen, de ha netalán valakinek a hallójárata az átlagtól eltérő, akkor egy óvatos nyisszantással méretre lehet vágni a füldugót és kényelmes lesz a hordása. A kulcstartós kis tartó szintén hasznos, ha tudod, hogy melyiket fogod használni aznap, csak beleteszed és biztonságosan tudod tárolni.
Rendszeres tisztítás mellett szerintem évekig használható egy pár füldugó.
Hát először is használd azt a kis műanyag vackot amit adnak hozzá, húzd fel a füled tetejét és nyomd bele a füldugót ameddig megy, aztán kicsit tekergesd jobbra balra. Ha érzel egy kis vákumot akkor jól bent van.
Én ezt vettem: http://www.microsonic.hu/zajvedelmi.html A 25db-es tompítást vettem mindkét fülembe. (Utólag talán a 15-15 elég lett volna, de így tuti nincs zúgás, hang is tiszta, szóval nem bánom. Persze még lehet, hogy beruházok koncertre egy kisebb tompításúra, de… egyelőre örülök, mint majom a farkának, hogy RENGETEG gondom megoldódott így. Kb 6-8 hónapja van meg, szerintem sok-sok évig jó lesz, csak vigyázni kell rá!
Nekem van Partyplug és MusicSafepro. Mindkettő zseniális. A MusicSafePro-t dobhoz a partyplugot meg BoomBoomra és Mantrára használom főleg. A musicsafepro val nekem az az egy bajom hogy már így 1 év használat után elöregedett az a gumi része és nem szigetelt már jól ezért most szeretnék egy újat venni.
Én nemrég ruháztam be egy Shure SE215-be. Remek cumó, olyan a tompítása, mint mondjuk egy 3M füldugónak. Viszonylag kényelmes is, és szép tisztán szól benne a zene. Eddig úgy nyomtam, hogy füldugó+fejhallgató, ami elég szerencsétlen volt, mert kimaradt a zene lényege, elég tompa volt. Viszont itt közvetlen a füledbe jön a zene, és szépen tompítja is a dobot. Egy mezei mp3 lejátszó is elég hozzá. És alig kell felvenni a hangot, hogy halljad a zenét a dob mellett.
Én már régóta szemezek azzal, mert koncertre is nagyon jó lenne (mármint hallgatóként), csak még nem volt érkezésem rá. Egyébként fültokot használok, gyakorláshoz jó, próbára elmegy. Engem nagyon zavar a hangerő, egyszer elég hülyén nézett rám a Tamtamban egy srác, amikor szóltam, hogy ne izomból üssön kávásakat egy pergőn. Merhogy a dobolásba az a jó, hogy hangos. Hát szerintem nem.
Musc Safe Pro nem egészen 9ezer, speciális orvosi anyagból van, a testhő hatására idomul, van hozzá tartalék, ugyanolyan érzés (ill. nem érzés viselni, mint az audiológián személyre csináltatottat) és van hozzá 3szett, különböző csillapítású betét, applikátor amivel kényelmes behelyezni, és egy felakasztható tok, ami pl. nálunk a varőtáska belsejébe van beakasztva. A csillapító betét könnyen cserélhető, ha a próbateremben bevált túl sokat csillapít pl. koncerten nekem kb fél perc se kell kicserélni kisebb csillapításúra.
Ennek kb. fele a Partyplug, aminek a gumi része ugyanaz, de nem annyira egyenletes a csillapítása, és csak 1 fix szűrőbetétje van.
Én beruháztam egy fülre öntött füldogóra. Nem érzed, ha benn van, nem rontja a hangélményt, s választhatsz, mekkora legyen a tompítása. Drága volt, mint a vesztés, de megérte. Azóta se fejfájás, se fülzúgás, semmi. Egy fillért nem sajnálok érte!
Azért az sem mindegy, hogy pontosan milyen is az a füles.
Mert a mezei kis vackok, amiket nem tudsz beilleszteni a hallójáratba, már bocsánat, de szart sem érnek. Az ún. agybadugós jó, néha én is előveszem.
A patikában is kapható 3M füldugó nekem is bejön.
A fültok is jó, de abba sokszor a basszus úgy berezonál, hogy nem hallok tőle semmit.
A legjobb, az ennek a kettőnek a keresztezése, tehát egyik a fülben, másik a fülön. Nah apám, a zenekart is alig hallod
Engem (sajnos) nagyon zavar, ha bedugaszolt füllel dobolok, mert ezáltal ugyebár eltűnnek a magas hangok és mégjobban előjönnek a tompa mélyek. Így kevésbé élvezem a zenélést próbán és hát, úgy látszik hangulatember vagyok, erősen befolyásolja a játékomat negatív irányban, ha nem élvezem a muzsikát.
Tizenjónéhány év dobolás után persze szükségem van fülvédelemre, különben már komoly gondjaim lennének. Próbálkoztam zajvédő fülessel (amit munkavédelmi boltban lehet kapni), ez már egy fokkal jobb volt, de még mindig nem az igazi.
Köztes megoldásként a sima zenei fejhallgató lett a legjobb, amin egyben a taktjelek is mennek, így pont annyit halkít a kinti csörömpölésen, hogy ne fájjon a fülem, ugyanakkor tisztán halljam a takt pittyegését is (anélkül, hogy a fájdalomküszöb főlé kelljen hangisítanom), és a magas-mély arány is élvezhető szinten marad.
EMBEREK!…Tisztelt uraim!Én már azt nem értem,hogy valaki hogy képes bármifajta füldugasz nélkül 2-3 órát pontosan,kényelmesen,megbízhaóan játszani.Ha rendesen megütöd a dobokat,és legfőképpen a cineket az szinte mármilyen akusztikai körülmények között sokkal hangosabb,mint a többiek…kivéve elmebeteg gitárosok..
Hogy rövidre fogjam:papírzsepik,és wc papírok..és ezeknek a sűrűségével,és mennyiségével lehet kísérletezni.A sound tompa lesz.de minden kis mellényúlást hallani fogsz.Boldogabb nem leszel tőle ,viszont te fogod a többieket csesztetni,és nem ők téged,ezáltal a produkció is sokkal jobb,vagy legalább pontosabb lesz.Én nem azt mondanám,hogy CD szint,de minden egyenletesen hangzik a maga tompa szintjén…
Füldugóval tényleg érthetőbb minden.Mintha CD-t hallgatnál.De arra vigyázzatok,hogy mindkét fületek be legyen dugva.Ha csak az egyiket dugaszoljátok be,akkor nagyobb lehet a baj,mintha nem is használnátok.Mert csak az egyik fül terhelődik,amivel egy darabig sokkal kevésbé fogtok hallani.Én a 3M-es narancssárga sima füldugót ajánlom .50Ft/pár körül van az ára.Többször is használható.
Szia!Szerintem a cintányéroktól lesz a fülcsengés.Nálam néha attól van.A tompítókarikák esetleg leveszik a magas felhangokat,amitől hallható halkabbnak,vagy kevésbé fülsértőnek.
azért írtam, hogy a legjobb megoldás a személyi füldugó, mert egy dobot visszafogni, úgy hogy a játékérzet is megmaradjon, nagyon nehéz, gyak. lehetetlen, némítani lehet gumilapokkal v. hálóbőrrel, de akkor meg nem szól. A gitároknál is az a helyzet, hogy ha nincsenek “kihajtva ” a fejek/combók, akkor szarul szólnak. Tehát egy nagy agyoncsillapított próbahely, vagy a füldugó. (egyébként, ha kipróbáljátok, meglepődve fogjátok tapasztalni, hogy tisztábban, részletesebben halljátok amit játszotok, mert nincs túlvezérelve a fületek)
Nagyon szépen köszönöm a választ!!!!Használni fogjuk:D.Ezek szerint akkor nem halkít a dobon hmmmm pedig ismerősömtöl hallotam azért kérdeztem meg biztosra,és esetleg nem tudnál valamit ajánlani hogy mivel lehetne le halkítani (plédet raktam rá de az nem jo mert nem patanik vissza a verő és nagyon rossz hangja lesz tőle)
A tompítókarikák inkább csak a tónust, és a lecsengést befolyásolják. A fülcsengés figyelmeztető jel, komolyan kell venni. A legolcsóbb megoldás ha a banda minden tagja füldugót használ. Legjobb ár-érték arányú az alpine Music Safe Pro, de az Alpine Party plug kb. féláron is elég korrekt. Ha erre sem futja, legalább munkavédelmi füldugót vegyetek szerszámüzletekben.
Olyan problémán lenne hogy a zenekari probák után mindenkinek cseng a füle és a dobtól kevésbé lehet halani a gitár meg az éneket és arra gondoltam hogy esetleg tompító karikákat rakhatnák a dobomra.Zek a kérdéseim lenének ezel kapcsolatban:
Milyent vegyek?
Hol kaphatók?
MIlyen árban vannak?
Én sem vagyok zúzós figura, progressive-rockon nőttem fel, ami mostanra már a fúziós jazz felé is nagyban elinditotta az érdeklődésemet, ígyhát szeretem a szépen kidíszített ütemeket. Egy kis 20 000-es városkában, egy kis csapatban pedig bluesos dolgokat játszunk, amiket szintén nagyon szeretek. Örülök, hogy itt egyáltalán olyan arcokra leltem, akikkel szót értünk és hosszas rögtönzésekbe is bele tudunk menni.
Én minden próbán azt hallgatom a zenekaromtól, hogy nagyon hangosan játszok, és, hogy miattam fog romlani a hallásuk. Hát egyáltalán nem igaz, hogy hangos vagyok, csak ők kényesek minden szarra, olyanok mint az óvodások. Mindig azt mondom erre nekik, hogy el kell menni egy metál bandába játszani, és akkor majd megtudják mi az a hangerő. Én nyomtam metált egy ideig, és azokhoz a próbákhoz képest a mi próbáink csak légyzümmögésnek számítanak. Arról nem is beszélve, hogy nem jut el az egységsugarú agyukig, hogy a dob az egy akusztikus hangszer, és ott max az ütés erősségével tudok szabályozni a hangerőn, a cineket pedig semmiképp sem lehet elfolytani. Nekik könnyű, csak letekerik a hangerőt, és akárhogy tépik a húrokat akkor is halkan fog szólni a cucc. ÁÁÁÁÁÁ magas ez nekem.
Biztos van igazság abban, amit írtok, bár én még szerencsére ilyet nem tapasztaltam, hogy esetleg némelyik cin leütését követően fájdalmat érezzek. Ez a zúgás, csengés csak kis mértékben jelentkezett eddig, fájdalom nem kísérte. És ezt gyorsan lekopogom Nyilván egy próba után marad valami az ember fülében, bár mi blues-os témákat nyomunk és nem pokoli hangerőn.
nekem is hasonló a helyzetem, még az oldal is stimmel.
a zúgástól függetlenül épp most műtötték a fülemet, de ezzel együtt benne volt a pakliban, hogy ez is okozhatja a jelenlegi zúgást. úgy néz ki nem, így megy tovább a kivizsgálás stb.
mindig is érzékeny volt a fülem, főleg a magas frekvenciákat viseli el nehezen, próbák után extra csengés stb. Miután az állandó zúgás bejött a képbe, talán ezek is felerősödni látszanak, így eljött az idő, hogy végképp tegyek valamit.
hat, sajnos 26 evesen mar van egy olyan kis alapcsengese a jobbfulemnek, amit mindenkepp eszreveszek, mindez a regi csepeli probak miatt, ahol draga gitarosunk kizarolag 500dB-n volt hajlando kuldeni a riffjeit. es ez ugy 2-3 eve. ha rautok a jobb oldalamon levo kinaira, gyakorlatilag fizikai fajdalmat okoz.
a fuldugot mindenkinek ajanlom, aki nem szeretne hasonloan jarni mar fiatalon. nem kell teljesen bedugni a fuledbe, vannak ‘fokozatai’, lehet szabalyozni hogy mennyire kimelje es melyik fuled
mondjuk a doki szerint ez nem kifejezetten hallaskarosodas, mert a tesztjeim jok voltak, hallottam en is 20kHz folott, meg minden, de attol meg zug, cseng, es nem akarom hogy tovabb romoljon.
Nem hiszem, hogy pont a füldugó lenne a legfontosabb, biztos nem rossz, de milyen már az, ha a felét nem hallod annak, amit játszol, akkor mit élvezel benne. Szerintem egy jól, hangszigeteléssel kialakított próbaterem, kicsit minőségi holmi ésszerűen, normális hangerőre beállítva már nem kell, hogy ártson az embernek, legalábbis nem nagymértékben, ugyebár a hallásunk a korral is romlik. Kb másfél éve csináltam tesztet, akkor még a 20 kHz-es hangot is észleltem.
nekem Peltorom van még apámtól nyultambe rohadjó nekem tetszi és nem búg a fejem igaz minden egy picivel méjebb és nem olyan éles de jó és próba után is hallok =DD
ON:
ÉN NANÁHOGY IGEN
SZÖR dv SAJNOS NEM
3,50 SZÉLES KAMIJONNAL 350 Ajro VOLT A POLICÁJ
VAGY KÉPES VOLT LELÖVETNI
EZ MOST MINDA ZSEBEMBEN MARAD, MERT MÁR NEM MUSZÁJ
BUDAPESTEN ÁT DÖNGETNI
Máig csodálkozom, hogy nem szültett még egy Ritmusdepos rap zenekar, aki Maffay mester írásait dolgozza fel. Már kész lenne jó pár lemez és demó anyag
Amúgy nem az M0-ásnál lakom. Egy kicsivel tovább kell jönni és jobbra kanyarodni a végén. Ott a Róbert Károly Krt.
T EPER WERZ !
ÍGY NEM CSODA, HOGY NEM LELSZ MAGADNAK BARÁTNŐT !
A BURGONYA -MIT BELE TUSZKOLSZ- AZ NYERS AVAGY FŐTT ?
HA A FÜLÉBE VALÓ A SZÍNES MONITOR,
AKKOR VAJON MITŐL DUDORODIK MAJD AZ ORR ? ☺
Otthoni gyakorlásra a fülvédő szerintem tökéletes. Próbán a hangzás viszont időnként elég érdekes lehet, ezért ha megoldható, akkor érdemes kérned egy madzagot, amiben hallod a monitort egy fülhallgatón (vagy a gitár vagy a basszgitár kimenetét). Koncerten vagy ugyanezt csinálod, vagy nem használsz oda semmit. Szóval itt tényleg az ideális összhangot kell megtalálni a halláskárosodás elkerülése és a vacak hangzás között.
Én fülvédő-párti vagyok, mert én a dobban nem azt szeretem, hogy hangos (merthogy vannak akik állítólag ilyenek).
MELYIK HÍD ALATT LAX ? CSAK NEM AZ M0-ÁSON ?
MÉRGEDBEN SZOX MERENGENI AZ ELMÚLÁSON ?
ÍGY MÁR NEM(is)CSODÁLKOZOM AZ ELHULLÁSON
MIT A STATISZTIKA PRODUKÁL =
SZÖR DV BERÁG ÉS NEKIÁLL
LÖVÖLDÖZNI(csak)VAK TÁBAN
AMÍG TÖLTÉNY VAN A TÁRBAN
KIK FEXENEK A HATÁRBAN
ŐKET ELVISZIK BATÁRBAN
MAJD KEZDŐDIK MINDEN ELŐRŐL
NE(is)BESZÉLÜNK AZ ERŐRŐL,
MERT NEM BÍR VELÜK ☺
Védeni véd, persze. Csak fura lesz a hangzás. A cintányérok mélyek lesznek, meg a pergő is, alapjában minden. A füldugó meg megszokás kérdése. Én azzal alszom 6 sávos autóút mellett. Máshogy nem lehet Nekem életforma.
Erre írta Ferdinand, hogy az meg olyan, mintha dobozt ütnél. Önmagában a fülvédő rossz. Dong a dob, meg mindennek mély hangja van.
Vagy használj füldugót, vagy a legjobb, a füldugó és a fülvédő együtt.
Na hát igen ez eléggé gáz. Sokszor már én sem hallok rendesen és mindig vissza kell kérdeznem. A zenekartársaim már csak úgy hívnak engem, hogy “MIT?”. Szóval eléggé rossz.
Nekem olyan fülvédő kellene, amit nem bedugni kell, hanem rátenni csak a fülre. Arra nem vagyok “allergiás”.
Ugye mennyire jó? Külön külön is elmegy, de együtt überállat! És én is mondom mindenkinek, és nem hallgatnak rám. Mindig hozzá a mezei fülesüket, ami persze kényelmetlen, meg engedi be a hangot, szar az élmény, ezért nem foglalkoznak vele
Sztem ebben az egészben az egyik legfontosabb hogy meg kell tanulni halkan jól játszani. Ha te halk vagy akkor a hitároknak, billentyűnek sem kell annyira hangosnak lennie mindenki hallja magát. Egy zenekar “játszási hangereje” mindig a doboshoz van belőve hiszen az az egyetlen akkusztikus cucc amit nem lehet potmétekkel csavargatni.
Van egy Ohropax nevű dugó gyógyszertárban kapható kb -30 dB-t jelent sztem nagyon jó és kényelmes. Én ezt szoktam használni de szerencsére ritkán van rá szükség mert halkan játszunk.
Tegnap koncerten a gitárerősítő pont fejmagasságba’ volt és “rám volt tolva”, mert nem fértünk rendesen. Hiába fordítottam el, a hátsó nyílásán is akkora hangerő jött, hogy csuda. Én olyat kaptam…
1. Nem hallok a bal fülemre. Jó egy picit.
2. Rendesen koordinációs zavaraim vannak tőle.
3. Mindenki egy kiba52ott üvegbúrába’ beszél körülöttem.
4. Lassan megtanulok szájról olvasni.
5. Már szereztem is egy marék füldugót (ami tompíccsa).
6. Eddig le52artam, de mos’má’ komolyan veszem a fülem védelmét…
Én azt gondoltam ki hogy van az én kis metronomom meg a fülhalgatom (az a fajta aminek kis gumi cucca van és bele megy a fülembe…baromi jó) benyomom ráveszem a munkavédelmi fülest és akkor én full pontos vagyok a többiek meg bekaphatják igazodjanak hozzám, és nem az van uténna hogy megsüketülök a saját lépteimtől mert folyamatos hanginger éri a fülemet…nem mindegy hogy a metronom szól vagy a gitár…?
Repülőzúgás:külső hanginger nélkül fellépő szubjektív hangjelenség, melyet a beteg a fülével hall
KIVÉVE A DOBOSOKAT, A KIKA HANGROBBANÁS TÉNYÉT
KÉTOLDALI ANTENNÁIKKAL(már)ÉRZÉKELNI(sem)KÉPESEK
LEDEGRADÁLJÁK A MŰVÉSZEKRŐL KÉPZETT IDEA LÉNYÉT
FÜLÜKBŐL TSO ROG NAKACSULÁK, AMIK DARABOSAK, PÉPESEK ☺
A fülzúgás nem önálló betegség, hanem valamilyen fülbetegség vagy koponyaűri történés kísérő jelensége.
A fülzúgás külső hanginger nélkül fellépő szubjektív hangjelenség, melyet a beteg a fülében hall. A beteg által észlelt hangot nem külső hangforrás okozza, hanem a fülben, illetve a fül környezetében keletkezik. A fülzúgás nem önálló betegség, hanem valamilyen fülbetegség vagy koponyaűri történés kísérő jelensége. Kialakulhat a fül saját betegségei, a fül környékén zajló folyamatok, az idegrendszer betegségei és a keringés helyi és általános zavarai következtében.
h i r d e t é s
A fülzúgás okának kiderítésében a zúgás sajátosságai vannak segítségünkre. A fülzúgás az alapbetegségtől függően vagy féloldali, vagy mindkét oldali. A zúgás fennállhat folyamatosan, de időszakos panasz is lehet, intenzitása lehet állandó vagy változó, lehet magas vagy mélyhangú.
A fülbetegségek közül a külső-, közép- és belsőfül betegségei egyaránt okozhatnak fülzúgást.
Külsőfül betegségek közül legtöbbször a hallójárat elzáródásával járó folyamatok okoznak fülzúgást, pl. a banális fülzsírdugó, hallójárati idegentest.
A középfül betegségek közül a savós és a nyálkás középfülgyulladás, a hallócsontok rezgését gátló folyamatok első tünete lehet a beteg fülben érzett zúgás.
A belsőfül betegségek közül hallóideg-károsodásokat – pl. a korral járó halláscsökkenést, a zajártalmat, az ún. heveny halláscsökkenést (ez egyik pillanatról a másikra jelentkező, hallóideg-károsodásból származó hallásromlás) – szinte mindig kíséri fülzúgás. Az ún. Meniere-kór illetve tünetcsoport tipikus tünete a halláscsökkenést és szédülést kísérő zúgás. Hallóideg-károsodást kiváltó gyógyszerek fülzúgást is okoznak.
A középfülben vagy a hallóidegen előforduló jóindulatú daganatok első tünete lehet a fülzúgás. A fül környéki betegségek között a nyakcsigolya betegségek, pl. a nyakcsigolyák meszesedése igen gyakran okoz fülzúgást. Gyakran jár fülzúgással az agytörzsi keringési zavar. Magas vérnyomás, szívbetegségekhez társuló keringésromlás szintén okoz fél- vagy mindkét oldali fülzúgást. Erek lefutási rendellenessége, szűkülete vagy kóros tágulata pulzus szinkron fülzúgást válthat ki.
Érelmeszesedésben szenvedő betegek inkább fejzúgásról panaszkodnak, de kétoldali fülzúgás is kínozhatja őket. Fülzúgást panaszolhat a hisztériás, neuraszténiás beteg, de bármely neuropszichiátriai betegségben előfordulhat. Mivel a fülzúgás különböző helyről kiinduló, különböző természetű betegségek tünete lehet, az alapbetegség kiderítése nélkül kezelése nem lehetséges.
Fülzúgás esetén mindig fel kell keresni mind a fül-orr-gégészt, mind a családorvost. A fül-orr-gégészeti fizikális vizsgálat után legtöbbször részletes, többirányú hallásvizsgálatra is szükség van, továbbá a koponya röntgenvizsgálatára is sor kerülhet. A családorvosnak a szív- és keringési betegségek, vérképzőszervi megbetegedések, stb. kiderítésében van szerepe.
A fülzúgás kezelése nem könnyű. Természetesen elsősorban az alapbetegséget kell kezelni. Ha az alapbetegség kezelése mellett (pl. kezelt és egyensúlyban tartott magas vérnyomás) is megmarad a fülzúgás, tüneti kezelést – pl.: keringés javítást – alkalmazhatunk. A rendelkezésre álló tüneti kezelésekre a betegek nem egyformán reagálnak. Egy-egy beteg kezelése során több gyógyszer is sorra kerülhet. Tudomásul kell vennünk – mind a betegnek, mind a kezelőorvosnak -, hogy nincs biztos kezelési mód.
Én csak annyit tudok hozzátenni ehhez a topichoz mint boldog ShureE2 tulajdonos lassan 3 éve, hogy az olcsóbb nem feltétlenül jó. Azok a fülesek, amiket Mp3 lejátszókhoz adnak, és van rajtuk toldás, nem feltétlenül jó. Nem szinpadra és főleg nem ahhoz a hangerőhöz készültek.
Végül pedig aki fülest vagy füldugót használ, naponta fülmosás és minden használat előtt és után fültisztítás, mert a fülhallagtó használat 1 óra után meg hétszerezi a baktériumok számát a fülbe!
3M füldugót használok. Van Elacinom is, de olyan, mintha semmit nem használmék, nem bízom benne, dobosnak szerintem -15 dB édeskevés. Vagy öt éve zúg a fülem, amikor először észrevettem, nagyon besz*rtam, azt hittem agydaganatom van, CT-n is voltam. Beutaltak infúzióra is, de a második után fellázadtam, nem bírtam azt, hogy több mint egy órán keresztül tű van a karomban. A vizsgálat azt állapította meg, hogy a hallásom ép. Az orvos azt mondta, hogy nem lehet megállapítani, mi okozta a tinnitust de a dobolás logikus ok lehet. A Bilobilt nem próbáltam, eléggé hozzászoktam a fülzúgáshoz, általában reggel és este szoktam hallani, napközben csak akkor, ha nagyot változik az időjárás.
Mindenkinek csak azt tudom tanácsolni, hogy a saját érdekében vigyázzon a fülére, mert ez az állapot nem visszafordítható!
Erről van szó!!!
Énis egy rossz 150-ft os dugót használok és semmi bajom nincs vele!
Ha szar a hangosítás akkor meg tudni kell a számokat! Én pl leűlök és addig fel sem állok amíg meg nem tanúltam a szöveget!😀
Ha a szöveg meg van akkor tudom hogy hol vannak a kiállások!!
Ha nemhallom a szöveget akkor megy a basszus!
Ha az sem akkor megy a gitár!
szar hangosításnál is 1*-2* valamit csak behallok, és ha már megvan akkor tudom hol járunk!😀
Nyilván torzítanak ezek a fülvédők és a füldugók, csak nem érzem úgy, hogy nekem annyival jobb lenne, hogyha lehúznak rólam 30 ropit.
Majd ha a Népstadionban tolom véletlenül, és ez nem a fűnyíró, akkor majd talán veszek ilyet.
lehet, én használok szar füldugót, de nekem semmi abjom sincs vele, én midnenkit hallok faszán… ha meg nem, az se baj, a száma fejemben van, ők meg jönnek utánam
Azért a nagyok nem olcsó füldugókat használnak. Nekik szól rendesen minden. Az azért nagyon elrontja a hangulatot, ha szarul szól a cucc. Gondolj csak arra amikor koncerten nem hallod rendesen magad, vagy az éneket, vagy a gitárt… stb.
“A 150Ft-os füldugók meg az ipari fülvédők legalább annyit ártanak zeneileg, mint amennyit használnak az egészségeteknek. “
nem azért mondom, de az nem kurva mindegy??? nem a zenészeknek kell tökéletesen hallaniuk magukat, hanem pl a közönségen… mi lenne, ha pl a Metallica vagy a Maiden zenészei azt mondanák: “bazmeg, mindent olyan tompán hallok, kiveszem ezt a szart a fülemből…” megmondjam mi lenne? a koncert végére annyira fájna a fejük, hogy összeszarnák magukat, és mellesleg töksüketek lennének…
Éreztem hogy ez nagyban üzletszagú dolog. Nekem 1 féleképpen lenne megfelelő a “tompítás: Először is lenne egy marha nagy házam marha nagy pincével, ahol professzionális hangszigetelés lenne, vagyis egy nagyon nagy süketszoba lenne csinálva. Nah ott a dob teljesen be lenne mikrofonozva, meg az erősítők is, meg minden keverőre kötve, és visszakeverve stúdió-monitor fülesekbe. Másképp elbassza a hatást.
A 150Ft-os füldugók meg az ipari fülvédők legalább annyit ártanak zeneileg, mint amennyit használnak az egészségeteknek. Teljesen tompán, csúnyán lehet hallani velük mindent, és amikor kiveszed, a lépteid zaja is fülsüketítően élesnek tűnik. Ezen kívül kényelmetlen, kiesik, csúnya, stb.
Amit én belinkeltem, azért kerül ennyibe, mert adott fülre készül, kényelmes, nem esik ki, és minden frekvencián kb. egyenletesen tompít, vagyis ugyanúgy hallod a zenét, csak halkabban.
Még egy trükköm van füldugóval kapcsolatban…az hogy pont sarokban vagyok, és a dob felöli fülemet totál bedugom, a jobbat ami meg a fal felé van azt csak éppen hogy csak belerakom a dugót, mert így még hallom a slapeket…ha mindkettő fullon van akkor, rámszólnak hogy ne hasítsam már szét a kongát (nekik nincs dugó persze)…mert akkor olyan erővel kell ütni a slappet hogy meghalljam szépen, hogy nemigaz…
Azért van csak kettő, mert ezt a zöld fűnyírósat nem találtam, mert előtte soha nem volt rá szükségem, és vett a bátyám nekem egy pirosat 1500 Ft-ért, vagy mennyiért a Praktikerben. Aztán persze kis idővel davke megtaláltam a másikat, de ez már mellékes.
gyógyszertárba 150 ft kb, ilyen viaszos vagy mi. nekem is van az az ipari fülvédő, együtt mennyien letompít mindent, viszont technika hiányában és szar hangzású próbaterem miatt nem használom egyiket sem, mert úgy nem hallom ki a gitárokat. sajnos minden próba végén bedugul a fülem és órákig alig hallok rendesen. szal amíg nem lesznek norm. erősítők meg próbaterem addig sajnos ez így marad, de am saját szemszögömből nagyon jól szól úgy a cucc. a füldugó és fülvédő ügyében azok a tapasztalataim h simán az ipari is szépen tompít, de kiemeli a mélyeket, ezért nagyon hangos lesz a basszus és a mélyebb tamok túlságosan “konganak” hosszú ideig szólnak ami zavaró, és miután leveszed nem szabad ráütni vagy megszólaltatni semmit, mert k. élesnek hallaccik minden 1 ideig én amúgy is süketebb vok az átlagnál, és sztem még ezek is rátesznek 1 lapáttal
Én ebben a légkalapácsos fülvédőben küldöm, az nem volt 20 ezer Ft. Van kettő is, egy zöld és egy piros, szóval nagyon trendi tudok lenni. A zöldet meg ráadásul valami fűnyíróhoz adták anno ajándékba.
Toom…és szégyellem is magam miatta…januárban megint megfogadtam, alig egy hónapig tartott a nem cigizés csal:P
Egyébként meg fejen kell állni napi fél órát…az is jó nagyon…
Bármelyik gyógyszertárban kapsz 80 forintért szép narancssárga 3M-et és pár százért van a “Szundi” márkájú magyar viaszosból egy doboz. Én próbáltam mindkettőt, ha a füles fáj vagy gyulladt akkor a viaszos a jó, de nekem próbán a sima szivacs 3M jött be inkább. Ki-be szoktam kapkodni, mert azt se mindig hallom vele mit motyognak szünetben a többiek, a viaszost meg bonyi kiszedni, és szét is megy tőlle ha állandóan cseszteted….
Nekem kb fél éve kezdődött az állandó fülzúgás:(…nem zavaró, csak ha totál csönd van körülöttem. Elmentem dokihoz, mondtam hogy mindig vigyázok a fülemre mert munkaeszköz és mondta is hogy ez nem a zajártalomtól van. A bagó és mozgáshiány miatt összeszűkültek az agyi ereim és azokat hallom folyamatosan zúgni. És tényleg, ha ráfeszítek az állkapcsomra, lényegesen hangossabb. Elkezdtem szedni a Bilobil kapszulát…pár hét után már észrevehetően javult a helyzet. Ez egy agyi oxigén ellátást segítő természetes készítmény, az orvos ajánlotta, csak persze krva drága, majd 4000 egy havi doboz. Aztán nemrég voltam audiológiai vizsgálaton is, nagyon izgultam, hogy mi lesz, de szerencsére az jött ki hogy tökéletes a hallásom, mint a denevéré (ezt ők mondták így). Szal megnyugodtam, mert hiába zúg a fülem, nem befolyásol semmit, a süketszobában is hallottam mint állat, de amint benyomták a jelet egyből észleltem azt is….
Szerintem olyan hangerővel kell próbálni, hogy az ne legyen túl hangos. Te is visszavehetsz arra a minimumra, amin épp pont nem veszted el a lendületed, meg az erősítőket is le lehet tekerni ehhez a hangerőhöz. Én a fűltokban az utálom, hogy olyan hangja van a dobnak, mintha dobozt vernék.
Én ilyen típusó fülhallgatóval hallgatok zenét kizárja teljesen a környezetet ezért nem kell órdíttatni olyan hangosan meg nem zenélek h ilyenre legyen szükségem főleg ennyiért! De majd ha nagy koncertem lesz akkor majd veszek!
És köszi a figyelem felhívást
Én füldugó+fülvédó kombóban nyomon próbán. Fülvédőt (az az ipari) mindig is használtam, de így füldugóval furcsamód még tisztábban hallom a többieket. A gitárosoknak hiába mondom, hogy használjanak ők is valamit, le se sz@rják, pedig próba végére azért már zúg a fülük. Mivel azonban következő próbáig elmúlik, ezért nem veszik komolyan ezt az igenis komoly dolgot. Pedig én szóltam… nem is egyszer…
Dugjatok valamit a fületekbe!!!
ui: már egy ideje nem koncerteztem, de eddig ott én sem használtam semmit (nem szerettem ha van valmi a fülemben), de mostmár megszoktam a füldugót, így majd koncin is használom. yeah
Szerintem egy ilyen zajos társaságban megérdemel egy topicot az ügy.
Kezdem pár fejleménnyel a tinnitusszal küzdők számára (angolul): http://tinyurl.com/4zhu2p
NAGYON ajánlom mindenkinek, hibátlan cucc. A -15dB változatot vegyétek. Ahová ez a csillapítás sok, oda még nem kell füldugó, olyan hangerőt pedig még nem pipáltam, ahova nem lenne elég. Tényleg, vegyetek ilyet, évek múlva nagyon örülni fogtok, hogy megtettétek.
Most pedig jó lenne, ha mindenki elmondaná, mennyire van elb*szódva a füle a zenészélet miatt, hogy ezzel ráhozza a frászt a többiekre, és odafigyeljenek, hogy ne süketüljenek meg.
Az üzemeltető adatvédelmi irányelveivel kapcsolatosan ezen az oldalon további tájékoztatást kaphat.
Feltétlenül szükséges sütik
Weboldalunk sütiket használhat a honlap optimizálásának céljából. A Sütik fontosak a weboldal megfelelő működéséhez, valamint a sütiket a felhasználói élmény fokozásának érdekében is használunk. Segítségükkel statisztikai adatokat gyűjtünk az oldal optimális működéséhez, és az érdeklődőnk preferenciáinak megfelelően fejlesztjük tovább weboldalunkkat.
A honlap által használt sütik részletezése
Alapvető it biztonságtechnológiai szempontok alapján a tűzfalunk által elhelyezett sütik nem tilthatóak le, hiszen ez az oldal biztonsági kockázatát növelné.
Amennyiben ez a süti nem kerül engedélyezésre, akkor nem tudjuk elmenteni a kiválasztott beállításokat, ami azt eredményezi, hogy minden egyes látogatás alkalmával ismételten el kell végezni a sütik engedélyezésének műveletét.