Sziasztok! Eladó egy Dynacord D 310 hangfal 12″ hangszóró +magas sugárzó 120w, nagyon ütős hangzás,mikor a dob úgy érzed benned szól.Aki ismeri az tudja mi ez,aki nem, az talál róla infót ha érdekli. Az irány ára:35000ft. Űdv. Gyula
Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni tőletek! A zenekarommal elektronikus betéteket szeretnék majd alkalmazni élőben úgy, hogy mellette metronome-ot is használok. A probléma ott kezdődik, hogy nem tudom mivel lehetne azt megoldani, hogy kifele csak a betétek menjenek a fülemben viszont menjen a takk és halljam az elektronikát is. Valaki esetleg jártas már ebben a témában?
Helló mindenki! Olyan problémával fordulok hozzátok hogy van 1 roland td12 modulom össze akarom midizni az addictive drums progival ! Az a gond hogy az edirol midi um-1ex usb midi interfacét nem látja a reaper progi. Win7 64 bit a rendszerem ! Maga az addictive drums megy csak a modult nem tudom össze hozni hogy működjön! Köszönöm előre is a segítséget!
Igen, a szatelites összeállításokat is nézegetem. Azon belül van valami konkrét javaslat?
Az RCF tetszett eddig a legjobban, de árban nem biztos hogy beleférnénk.
Véleményem szerint ebben az árkategóriában, sokkal praktikusabb az 1subláda + 2satelit összeállítású kompakt rendszerek között nézelődni, ugyanis sokkal jobb hangminőséget, és nagyobb hangerőt értek el, mint két aktív topládával.
Aktív hangfalakkal kapcsolatban szeretnék tapasztalatokat hallani. 2x400W körül gondolkozunk, árfekvés középkategóriában (kb. 80-120e/db) . Kábé 2 hónapja nézegetem a különböző gyártók termékeit a neten, de jobban szeretnék független véleményeket/tapasztalatokat.
Köszi!
Hali!Egy elektromos Dob padot sztnék szerezni a hangszerem kiegészítéséhez illetve otthon gyakorláshoz!Max 45ezrem van rá ha tudna segíteni ajánlani vki megköszönném!M;)
ez arra jó, hogy összeborítod a hangszer arányait, magyarul semmire.
Ha valamit el akarsz érni, akkor legalább egy 2*400W-os rendszerben kell gondolkodnod, lábdob, pergő és overhead mikrofonokban. A sub önmagában csak brummogni fog, egy lábdob hangképében a többi hangtartomány is jelentős. A “bálnaszív” hangzáson kívűl ugyanúgy ott kell hogy legyen az attack (felfutás) a hang éle a csattanás. Ez viszont bőven a sub tartomány felett van.
Nem igazán értem a problémát..
Lábdobot önállóan hangosítani? Mi értelme?
Ha nem jól szól a dob többi részéhez képest, inkább azon kéne gondolkodni, hogy mért. Ha pedig hangosítani kell akkor minimum lábdob, pergő, 2*overhead
Szeretném a legegyszerűbben megoldani a lábdob kihangosítását (nem trigger).
Mikrofon + erősítő + mélyláda. Itt tipusokra gondolnék, elsősorban a hangfal tulajdonságaira.
Értem, oké! Amúgy a metronóm az nem nekem kell, mert ahol én dobolok ott semmiféle elektronikus elem sem kap szerepet, ez egy másik project, ahol én basserozok. Köszi szépen a segítséget!
nem tudom milyen szinten állsz, de ha komolyan érdekel a dobolás, menj el tanárhoz. Ha kevés rá a keret, akkor legalább egy környékbéli Alapfokú művészetoktatási intézmény zeneiskolájának ütő tanszakára. Igaz ez többnyire klasszikus ütő oktatás, de ha tanuló vagy még, évi 5-10ezer járhatsz oda, és tanulhatsz alapfokon szolfézst, ütéstechnikát, ritmust, stb…
szakember segítségével. Persze kell hozzá akarat, mert ez nem a felhőtlen dobolgatás
kell egy tanár, aki megtanít arra, hogyan hallgasd a zenét, hogy rá tudj ülni a tempóra, valamint rengeteg gyakorlás, lehetőleg úgy hogy vissza tudd hallgatni, mert kezdetben, játék közben úgy érezheted, hogy “nem is olyan rossz”, aztán amikor visszahallgatod, szerencsésebb esetben ad egy lökést az intenzívebb gyakorlásra, rosszabb esetben elveszi a kedvedet….
Ehhez egy ASIO kompatibilis legalább 4 kimenettel rendelkező hangkari kell (a laptop alaplapi kütyüjét felejtsd el)
Ha ez megvan, a Cubase-ban be kell állítani úgy, hogy az első kettő legyen a main out (fő kimenet) a másik a Control room kimenet. Ekkor meg tudod nyitni a control room mixer panelt, ahol be tudod állítani hogy hol mi szóljon
Sziasztok!
Hogy lehet megoldani azt, h laptopról menjen az elektronikai alap és a metronóm egyszerre?! Nyilván az oké, h egyik hangszóró bemenetbe a hangfal, a másikba meg a füles. De én hogy tudom ezek összeegyeztetni? Van vmi speckó program erre? Van nekem pl egy Cubase SX 3-am, de nem hiszem, h azon külön lehet választani, h melyiken menjen az eletronikai alap és melyiken a metronóm.. köszi előre is!
Ennyiért már kapsz új garis digitális véget. Más kérdés hogy én egy jó nehéz analóg vasat 100* többre tartok. Pl. régi vágyam egy Peavey CS800, akérr hibás állapotban is
Eladó végfokot keresek! 2×400 Watt körüli teljesítményű kellene. Márka (tipus) mindegy. 40.000 ft-om lenne rá. Tel:0647-378-041 vagy pito@freemail.hu. Képet küldj róla, rövid infot kérnék!
Lehet, hogy nem ide tartozik, de hátha valakit érdekel a hangfalam:
Eladó egy ELDER Beta Three Ra15 400W-os, kétutas koax. aktív hangfal kihasználatlanság miatt, vadonatúj állapotban! Egy éve vettem 110.000 Ft-ért, de voltak hónapok, amikor be sem volt bekapcsolva, máskor is alig volt használva. Tökéletes elektromos dobokhoz dobokhoz (én egy Yamaha DTXplorer-rel használom) és egyéb hangszerekhez, ahogy zene hangosítására is. Új ára 108.000 Ft, én kevesebbért adnám. Árajánlatot ide várok: mobicheck@hotmail.com
1 x 15″-os mélysugárzó
1 x 34mm driver
Sávszélesség: 45Hz – 20kHz
Impedancia: 8 Ohm
Teljesítmény: 350 + 50W RMS
Sztereó Line in, Aux in (line/mic)
Sztereó Line out, teljesítménykimenet
90 fokkal elfordítható tölcsér
Beépített hangfal adapter
Beépített állvány adapter
Strapabíró műanyag burkolat
Lábmonitornak is használható
Méretek: 606 x 488 x 412 mm
Súly: 20.5kg
Igen! Ez a nem mindegy.
Nem a wattoktól kell elájuln, hanem az a fontosabb, természetesen a kívánt teljesítmény mellet, hogy háby decibelt tud egy láda.
Egy Electro Voice hangszóró és egy ugyan olyan SAL vagy MNC , de itt említhetnék sok márkát, nem ugyan azt a hangerőt, hangnyomást fogja produkálni, nem beszélve arról, hogy a rosszabbik szóró energia temető lesz, az Isten összes erősítője nem lesz hozzá elég, és nagyon hamar örök létre is fog emiatt szenderülni, míg a másikhoz relatíve kisebb végfok is bőven jó lesz.
Azt sem szabad elfeledni, hogy 3 DB emelkdeés durván dupla akkora hangerő növekedést jelent. Persze nyílván egy láda megalkotásához nem elég a jó szóró, ahhoz mérni is kell tudni illetve vannak ökölszíbályok amiket nem szabad megerőszakolni, mert a hang tudja a fizikát.
nem mi hordjuk össze, hanem megkajáljuk a marketing dumát….
Ja tényleg intelligens szemcséjű mosópor
Ifjú koromban építettem egy pár klipsch rendszerű ládát, 250W-os 12 colos Beyma hangszórók voltak benne. na azokkal és 2*2db Quad405-el hídban, 600W-os toroidtrafó+12*10 000mikro puffer összeállítású végfokkal, simán bezenéltünk egy 250-300fős diszkót…
Az hatásfok volt, igaz ruhásszekrény méretben
Lineáris végfok? Lineáris hangfal? Ez egyenlőre olyan megoldandó feladat, minta perpetum mobile.
Nem létezik.
Az a tapasztalatom, ha mindegyik jó minőségű és hatásfokú, ellenállása megfelelő, akkor nagyot nem lehet tévedni. Igaz jó hangfalat építeni nem könnyű. Mindenkli elveszik a wattokban, és használnak sok ezer wattokat megadó gyártók kínai vackait.
Pl SAL, MNC és bűntársai.
Érzéketlen, rossz minőségű termékek.
A rossz nyelvek szerint PA technikára az EV tud hangszórót csinálni a többi gyártócsak próbálja..Persze ez enyhe túlzás.
Behringer..
Nos abból a made in Germany cuccoko nagyon is jók.
Igaz lassan annyira öregecskék, hogy az elektrolit kondikat illik kidobálni belőlük és újra cserélni.
Nekem is volt ilyen ÍCompressor limiterem és Gate-em is, és nagyon régóta nyúzok (A szó szoros értelmében) egy EP 2500-as végfokot is. Szóval van a Behringerek között is sok jó illetve használható cuccos, de csak óvatosan.
Ugyan ez igaz az ALTO, PHONIC, T-AMP THE-Box, ENERGIE, SIRUS, TAPCO és sorolhatnám sokáig.
Azt kell mondjam, akkor lesz igazán használható és jó hangú egy cucc, ha azt gyári egymáshoz tervezett összetevőkből rakod össze.
Persze ez nem kevés pénzeszköz igénybevételét jelenti.
A dolog nem egyszerű…
Nekem meg a kedvenceim a cselekvő tárgyak..
Pl..
Reggelizőpehely, kimenőkabát, vagy az intelligens mosópor..
Gondoljunk csak bele mekkora állatságokat hordunk össze..
Átgondoltam! Azért a fa üveggolyó sem rossz.
Szóval, a fém szóról nekem rögtön a vas és az acél ugrik be, az aluminium, a réz nálam valahogy külön kategória …igazad van!
Fogalmam sincs ám miről beszélsz, de nem érzem magam megvezetve, a srác nem kicsit ért hozzá és nálunk bizonyított… nem volt teljes frekimenet vizsgálat vagy akármi, csak mivel már megvolt az erölködő nyilván olyan hangfalat csinál, amivel a lehető legjobban ki tudjuk azt használni… és ezt annyi pénzből, ami a lineáris szó megemlítéséhez sem elég.
A fém tüske helyett a réz jobb, én is használom, de sokan már lógatják a lejátszókat, az erősítőket, ha van rá lehetőség a hangfalakat is. Persze ez már teljes őrület.
Hát azzzal egy picit megvezettek, hogy egy végfoghoz tervezték a ládát
alapvetően az impedancia a fő lényeg (nem csak a 4/8 ohm) hanem a teljes frekimenet alatt produkált valós terhelés. Tehát mivel a végfokod megvolt, és ha az gyári, akkor az linneáris. Ahhoz pedig lineáris ládát kell építeni. Na ez a legnehezebb feladat.
Egyébként meg mindegy, mert ha elégedett vagy vele tökmindegy hogy mit mér a műszer
Az is természetes hogy egy hifi célú cucc, nem jön be PA-cuccnak, de még kontrollnak sem, de ez fordítva is így van.
Otthoni hifire meg mozizáshoz egyébként Denon PMA-425R erősítőt és egy pár Magnat 3 utas meg nem mondom milyen hangfalat használok (az van rá írva, hogy Art.-Nr. 144 414)… kb 8 éve vehettem őket összesen 120 rongy körül. Röviden szólva imádom, zenehallgatásra tökéletes… egyszer rákötöttük egy villanyszerkóra, nah az kiábrándító volt. Bár lehet csak a TD3 hangjai voltak sértően műanyagok… régen volt az is. Mindenesetre negyedénél tovább panelba nem lehet feltekerni, viszont halkan is nagyon telt és kifejezetten simogató hangzása van.
Passzív persze, az egészben az volt a legjobb, hogy az erősítő már megvolt rég (most meg nem mondom mi az pedig százszor felírtam már) és a srác kifejezetten hozzá tervezte a hangfalakat, így maximális a hatásfok!
amikor kivitték a behringer gyártást keletre, teljesen elqrták a minőséget és ezzel a márkanevet is.
Rájött erre a cég is és lecserélték a tervező/minőségellenörző csapatot, és új szemléletet alakítottak ki. ez nem marketing duma. Kb. A 2-3 évvelezelőtt elindított “euro” előtagú szériájuk, ill. a truth széria is igen jó ár-érték arányú cuccok.
Persze most nem arról beszélek, h. egy heti 5 bulit csináló rendezvénytechnikai cégnek ez az ideális megoldás, de arra, amire itt legtöbbünknek kell, (3-4kiloért összehozni egy olyan alapcuccot ami elég 100-200fős bulikra meg a próbaterembe) szerintem jó választás, főleg h. már 2 év magyar gari van rájuk.
Otthoni használatra pedig ajánlom az aproneten, és az expresszen hirdetett igen fasza sztereo hifi erősítőket, mert sokan csak az 5.1 mánia okán adják harmad-féláron a jobbnál jobb motyókat. Hangfal már meggondolandó, mert egy hifi ládát bizony szét lehet küldeni.
Én is Behringer cuccokat használok elég régen.Meg vagyok vele elégedve.
Biztos “nem egy studio” csúcs cucc, de megbízható és jó az árérték aránya.
Ja, megjegyzem nekem még az eredeti Germany motyóim vannak tőle.Egyébként
voltam Demjén Rózsi koncerten és minden ami a keverős mellett volt Behringer volt.Ami kissé meglepett…..De azis lehet, hogy nem az ő saját cuccát vitte.
Az “audiofil” kifejezést több helyen láttam már, de nem vagyok tisztában a jelentésével. Ez annyit jelent, hogy fájt fülűeknek?
Nos kizárólag otthoni zenehallgatásra kell a cucc, illetve néha e-dobhoz de ez mellékes.
Megnéztem a studiomonitorokat, és az van. hogy nekem nem jo az aktív fal, mert szeretnék egy külön erősítőt távirányítóval.
A Behringer nem egy hosszútávú alternatíva. Nekem szinte minden termékükkel rossz tapasztalataim vannak. A Mackie viszont igen, de ennyi erővel már lehet akár Yamaha is.
Otthoni cuccnak én inkább a B&W Nautilus hanfalakat és alá valami csöves végfokot ajánlanék. )
Nos mint gyakorló hangosító emberke, gondoltam írok én is pár sort.
elősör is tisztázni kell azt, hogy audiofil cucc kell, vagy olyan amit adott esetben énekcuccnak is lehet hasznlni?
Ha hifiben gondolkozunk, akkor szigorúan az otthoni zenehallgatásra korlátozódik a dolog. erre több megoldás is bevált.
Véleményem szerint egy jó hifi hangfal és erősítő páros az egyik lehetőség, avagy kell keresni megfizethetőbb aktív studio monitorokat.
Gyárt ilyet az EDIROL, a Mackie, A behringer.
Biztos vagyok abban, hogy ezek többsége az otthoni zenehalgatásra igencsak megfelelő.
Viszont azért ez minden hifi cuccról nem mondható el.
HAngfalépítés.
Afddig míg saját magunk csináljuk megérheti, ha olcsóbban tudunk megfelelő hangszórókat vásárolni.
Azt kell mondjam, hogy több esetben ha tényleg érzékeny (És ez a lényeg nem csak a teljesítmény) ládát akarunk építeni, oda megfelelő mennyiségű tapasztalat és szakértelem kel.
Nem árt ha meg is tudjuk mérni, mit alkottunk. Lehet házilag jó ládát is építeni lehet jó hangváltót megfelelően érzékeny hangszórókhoz csinálni.
Mindenesetre jópár márka van amivel élből nem szabad foglalkozni és jónéhány olyan “olcsóbb” akár távolkeleti széria is van amivel pedig igenis érdemes számolnunk. Ezek javarészt tapasztalatokkal igazolhatók, és egészen meglepő eredményhez vezetnek.
Mindenesetre a távolkeleti cuccokat illetően senki ne gondolja azt, hogy amit az adatlapokon megadtak, azok valós mért eredmények.
Van jónéhány gyártó aki viszont pontosan azt kínálja amit megadott.
Szándékosan nem írtam márkákat. Remélem segítetem valamicskét!
Szerintem ha nem a hangerő a lényeg szerezz be jó minőségű aktív stúdió monitorokat. A stúdiómonitor lényege, hogy nem (illetve minél kisebb mértékben) manipulálja a belevezetett hangot, úgynevezett lineáris frekvenciaátvitellel. Nincs benne semmilyen kiemelés vagy vágás, ezáltal a hangkép pontos és részletgazdag. Természetesen a hibák is jobban előjönnek, de jó minőségű felvételek esetében nem beszélhetünk hibákról… Itt a wiki (http://hu.wikipedia.org/wiki/St%C3%BAdi%C3%B3_monitor_hangfal)
Én két éve vettem két kis 10W-os M-AUDIO STUDIOPRO 3 monitort. Már a kiszerelés is ámulatba ejtő, fémházas, tökéletesen összeszerelt abszolút minőségi cucc. Mondhatom, soha semmin még nem szólt ennyire szépen a zene. Mondjuk tény, hogy ez arra van, hogy leülsz elé zenét hallgatni és figyelsz a legapróbb részletekre mert ilyenkor mutatja meg mit tud igazán. Fontos, hogy szembeülj vele mert így érzékelhető a tökéletes sztereó élmény.
Találtam néhány erősítőt, kb ilyen árkategóriában gondolkozom és szinte biztos, hogy használtan. Akinek van tapasztalata valamelyikről, kérem írja meg! Köszönöm. (képeket nem sikerül linkelnem valamiért)
DENON PMA-355UK
Pioneer A-209R
Pioneer A-502R
SONY TA-F170
Nekünk szintihez, énekhez, perkákhoz kellett hangosítás… persze olcsón. Nézelődtünk mit hol mennyiért és a végén oda jutottunk, hogy ennyiből nincs normális cucc újonnan, de még használtan is alig. A vége az lett, hogy találtunk egy srácot aki ilyesmivel foglalkozik és építettünk vele egy párat… 140 ezerből kihozott két kétutas 12″ neudímumos 350 Wattos hangfalat, ami úgy szól, hogy ide meg oda! Megnéztük, simán technikai adatok alapján 400 ezres Yamahákkal van egy szinten… a mély tartományai nem ütnek annyira, de olyan dinamikája van és tiszta hangképe, hogy még zenehallgatásra is megállná a helyét! Csinált még nekünk bassz ládát is, az is atom…
A lényeg, hogy nekem nagyon jó tapasztalataim vannak ezzel, így mindenkinek csak ajánlani tudom az egyedi építést! Ha valakit érdekel megadom a kontaktot is…
Vaterán, teszveszen nézz körül, ott egészen jó áron találsz erősítőt, és akár még hangfalakat is…egyébként nem sok mindent tudok mondani, csak: menj és prólj ki minél többet, aztán ami tetszik…
Erről hallottam jókat és nem is drága, de biztos nem egy hűde darab: http://href.hu/x/e0a6
Üdv mindenki!
Nem volt hasonló topic, és szerintem ez nagyon is hozzátartozik a zenéhez.
Otthonra szeretnék egy hangrendszert összerakni, akár külön elemekből, használtan is. A teljesítmény másodlagos, mivel kis szobába kell. A fő szempont a hangminőség, hangtisztaság. Minden tartományt szeretnék tisztán és arányosan hallani. Ebben kérem a segítségeteket. Milyen hangfalakat, erősítőt ajánlotok, esetleg fal-erősítő párosítást is mondhattok.
Nem 5.1, sima 2 hangfalas történet lenne, és zenehallgatásra kell.
Várom a tapasztalatokat, véleményeket!
szép napot
Az üzemeltető adatvédelmi irányelveivel kapcsolatosan ezen az oldalon további tájékoztatást kaphat.
Feltétlenül szükséges sütik
Weboldalunk sütiket használhat a honlap optimizálásának céljából. A Sütik fontosak a weboldal megfelelő működéséhez, valamint a sütiket a felhasználói élmény fokozásának érdekében is használunk. Segítségükkel statisztikai adatokat gyűjtünk az oldal optimális működéséhez, és az érdeklődőnk preferenciáinak megfelelően fejlesztjük tovább weboldalunkkat.
A honlap által használt sütik részletezése
Alapvető it biztonságtechnológiai szempontok alapján a tűzfalunk által elhelyezett sütik nem tilthatóak le, hiszen ez az oldal biztonsági kockázatát növelné.
Amennyiben ez a süti nem kerül engedélyezésre, akkor nem tudjuk elmenteni a kiválasztott beállításokat, ami azt eredményezi, hogy minden egyes látogatás alkalmával ismételten el kell végezni a sütik engedélyezésének műveletét.