Sziasztok!
Melyek azok a weboldalak, ahol a LEGPONTOSABB és legtöbb dobkotta van?
Azzal is megbékélek ha fizetős, amennyiben tényleg pontos cuccokat lehet letölteni.
Egyébként funk és (táncolható) rock zene az irány…
Sziasztok! anyagokat,kottákat és magazinokat keresek mert szeretnék tovább fejlődni rock és hasonló témákban.. próbálok neten keresgélni anyagokat de magazinokat és kottagyüjteményeket nem igazán tudtam találni. esetleg ha valakinek van átküldené? akár mailben, rnicole@citromail.hu vagy akár facen( Roboz Nikolett) azt nagyon megköszönném
Sziasztok!
Keresem a “the rock drumming workbook by chet doboe(rock 48)” kottagyűjteményt.
valakinek meg van ez valamilyen formában?
be lehet ezt valahol szerezni?
az internetről le lehet ezt tölteni valamilyen formában?
Bárki tud erről valami infót kérem jelezze!
Köszönöm
Sziasztok. Érdeklődnék valakinek nincs meg netalan a Stanton Moore GROOVE ALCHEMY cimű könyve pdf ben régota vadászom, de sajnos nem leltem rá és rengeteg jót hallottam róla! Előre is köszi a segítséget mindenkinek!
Sziasztok! Play-along számokat keresek kongához, tud valaki ebben segíteni vagy van valakinek ilyen “gyűjteménye”? A sok konga oktató CD/DVD-k tartalmaznak ilyeneket, de nem tudom azok közül is melyik a legjobb?!
Köszi a segítséget!
sziasztok!kérnék egy kis segítséget
azt szeretném megtanulni,hogyan tudnám függetleníteni a jobb lábcint ütő kezem a pergős kezemtől vagy a lábamtól? mert ha a két lábcin között szeretnék ütni egy pergőt vagy valami,azonnal üt a kezem is.nincs valami jó oktató videó?próbáltam már számolással megoldani de nem jön össze
Szervusztok!
Ezeket keresem:
Kőszegi Imre: Dobiskola mindenkinek I.-II.
Kérlek jelezd, ha eladnád, elcserélnéd, -vagy ha nagyon rendes vagy – megosztanád velem.
Köszönöm!
Sziasztok!
Haladó szintű rock dobos vagyok. Meg szeretném tanulni a jazz és swing dobolást. Tud valaki esetleg ajánlani valami jó tanulóanyagot, kottagyűjeteményt, dvd-t, vagy bármit bármit, amivel elindulhatnék ebben a műfajban?
Segítségeteket előre is köszönöm!
kedves Lasek! Szerintem erre van szükséged! amúgy a legjobb oldal szerintem. Ezen kívül ajánlom Steve Smith és a Vital Informationt! még beszerezhető az Art of gahtam and konnakol is. Ez talán még jobb!
………..ezen túl jutottam…..de arra gondoltam,hogy talán létezik egy könyv vagy videó ahol mindent lépésről lépésre megtudhatok és rájövök,mit is tudok ebből hasznosítani.
…..Sziasztok!….esetleg tudna valaki ajánlani egy könyvet,videót,kottát amiből meg lehet tanulni az indiai konnakol ritmus nyelvet?….esetleg link ahonnan le lehet tölteni….elsősorban ismerkedni szeretnék a dologgal.
Üdv…Lasek
….netes kézrend:…..én így szoktam csinálni,persze lehet más kézrenddel is!…..mivel én jobb kezes vagyok ezért a jobb kezemmel az egeret használom,meg csipegetek nasikból,kávés bögre …stb….bal kézzel tartom a cigit és bal kéz felé teszem a hamutálat. két kézzel verem a billentyűzetet.
Gyakorlásképpen meglehet fordítani az egészet!
sziasztok! vki tud olyan linket ahonnan lehet tölteni ismert zenekarok kottáit?? egy használható magyar linket találtam de az is besült az megaupload miatt.. a többi meg tabulatúra:(
Miért nem tudod venni a fáradtságot arra, hogy visszaolvass egy kicsit és átnézd a fórum témákat?
Aki keres az talál, aki lusta az meg így járt!
Ne vedd teljesen magadra, sajnos vannak még páran, akik lusták!
A teljes ütem az, amit az ütemmutató mutat. Pl. hétnyolcadra a legegyszerűbb úgy számolni, hogy eg-két-há-négy-öt-hat-hét, de én pl. szeretem azt, hogy e-gyet-ket-tőt-hár-mat-négy (az utolsó “gyet” kimarad), mert így a számolás jobban hasonlít arra, ahogy a nyolcadokat számoljuk, de csatlakozom Drkazmerhoz, szerintem sincs “előírt” számolási mód az aszimmetrikus ütemnemek esetében.
Ilyen igen szerény felfogásom szerint nincs. Mindig úgy kell számolni, ahogy zeneileg tagolva van a ritmus. Ha triolás, akkor kell az egyenként-kettenként, de például 12/8 is elképzelhető páros osztással, ekkor meg egyet-kettőt csak hatszor. Ugyanígy a 7/4-nél, 5/4-nél, attól függ, hogy hogyan vagyon szerkesztve a ritmus. Gyakori az 5/4-nél, hogy 3+2-ben találják ki, vagy 4+1-ben, ehhez kell alkalmazkodni.
Viszont a legnagyobb probléma, hogy akik nem olyan fatökűek mint például én, azok érzik a ritmust, és nem kell számolniuk. De hogy egy közismert nótát említsek, a Pink Floyd: Money annyira természetes, hogy nem hinném, hogy bárki is számolná a 7-et…
Mi az hogy többfajta jelölés? Nem értem
Minden kottában ugyanúgy jelölik a szüneteket. Egy nyolcad szünet jelölése meg értelemszerűen más mint egy negyed szüneté ha erre gondolsz
Azt hiszem engem a többfajta jelölés zavar meg amivel a szünetet jelölik. Azokat a kis zászlóhoz hasonló jeleket eddig is értettem, de vannak még azon kívül is.