Kezdőlap Fórumok HANG, HANGOSÍTÁS Hangolás Hozzászólás: Hangolás

Newl
Felhasználó

én nem vok olyan profi hangoló, de mivel látom, hogy nem nagyon tolonganak segíteni elmondom, én hogy csinálom. először is felrakod alulra és felülre a bőröket és csak annyira “szorítod” rá, hogy éppen megfogja. utána eldöntöd, hogy milyen keményre/feszesre vagy puhára akarod az ütőbőrt, hogy esik jobban. ezután 3féle variáció kínálkozik: vagy ugyanolyanra húzod a felső és alsó bőröket, vagy az alsót feszesebbre, ha neked a puhább ütőbőr fekszik, vagy 3. a feszes ütőbőr, és ehez a lazább rezó. erre nincsen szabály, amelyik jobban tetszik, csak rajtad áll, én is csak a fülemre hagyatkozom. szóval amint fent vannak a bőrök, fokozatosan feszíted a bőrt, vagyis nem szabad hirtelen maximálisra húzni, és ami a legfontosabb egyenletes elosztásban, vagyis a csavarok meghúzási sorrendje úgy legyen, hogy mindig a szemközti csavart húzod meg az előző után, mind1 melyikkel kezded (remélem nem volt túl cifra :D ). ezekután már csak tényleg a saját izlésed a mérvadó, hogy neked hogy hangzik jobban. ha vmit szarul írtam a szakavatottabbak javítsanak ki!