Kezdőlap Fórumok HANG, HANGOSÍTÁS Hangolás Hozzászólás: Hangolás

larzz
Felhasználó

1. Milyen szempontból? Mik az igények?
2. Ez összefügg az elsővel… milyen hangzást akarsz? A “legszebb” de inkább a legerősebb hangot akkor kapod, ha a test rezonancia frekvenciájára hangolsz /erről találsz itt a fórumon leírást, hogy állapítod meg/, és utána rátolsz egy tompítókarikát. :) De mivel ez elég macera, és nagyon ritka esetben jön össze a kívánt hangmagasság, azt tudnám javasolni, hogy csak felső bőröket hangolj legelőször, a zenétekhez és az igényeidhez mérten. Ha a felső bőrök megvannak, és az alsó bőr felrakása után is búg, akkor az alsó bőrön engedj LE /bocs Arni/ /éppen csak annyit, és ez nagyon kevés/, hogy a búgás elmúljon. A megütés után a bőr enged, kicsivel mélyebben szól, ezért ha lejjebb veszed az alsó bőrt, az pont ott kezd el rezonálni ahol a felső már nem igazán, és hirtelen végzi be. Ez ilyen keresztváltó effektus :) Ezzel el lehet játszani. Természetesen az előttem leírtak /babánként hangmagasság ellenőrzés/ itt is evidens.
Pergőnél más a helyzet. Én alapból asztallap keményre húzom, alul felül. Nem HC-t játszom, de ha nekem ez a hangzás tetszik akkor… :)