Kezdőlap Fórumok HANG, HANGOSÍTÁS Hangolás Hozzászólás: Hangolás

K.Mark
Felhasználó

Megjött ez a szörnyeteg.. A végösszeg majdtnem 18 rugó lett mindenestül. Még így is sokkal olcsóbb mint amit itt árulnak 25-ért, a boltiról nem is beszélve…
Drumdial típusú amcsi gyártmány. Stram darab.. nagyobb mint amekkorának képeken kinéz. És jó nehéz is.. A hangolóra rá kell rakni egy távtartót, ami 3/4 coll-ra távoltartja a műszert a kávától. Egy tüske van benne, ami a bőr feszességét méri. Nem tudom mi a mértékegység, de a mutató be van számozva. Mindíg a babák mentén kell lerakni a cuccot és egy táblázatból meg lehet nézni, hogy arra a méretű testre milyen feszültség ajánlott. Tehát addig tekergeti az ember a csavarokat, amíg a kívánt feszesség meg lesz :). 2x körbemegyünk vele és már jó is. A táblázatban van coated, 2rétegű, szimpla és rezgőbőr.
Az én véleményem az, hogy ez inkább profiknak való mint kezdőknek. A hangolási idő kevesebb mint a felére csökken de van negativitása is a dolognak. A táblázat nem teljesen pontos, és csak a leggyakoribb méretek vannak benne (8-22). De felhívják a figyelmet arra is, hogy érdemes kísérletezni mert az ajánlott beállításoknál találhatunk nekünk jobban tetsző beállításokat. Hasznos lehet mindenkinek, de őszíntén szólva szerintem ez annak jön jól aki sokat lép fel, sokat hangol. A tanulók inkább tanuljanak meg rendesen hangolni :) Persze ha van rá pénzük, akkor azt kezdenek vele amit akarnak… ezzel ugyanis csak az ára a baj…