Kezdőlap Fórumok HANG, HANGOSÍTÁS Hangolás Hozzászólás: Hangolás

peksi
Felhasználó

Nekem ebben a műszerben az a legfurcsább, h a táblázat ugyan figyelembe veszi, h milyen bőr van a dobon (coated, simpla, rezó) meg az átmérőjét, de a dobnak vannak egyéb paraméterei is (test vastagság, mélység, faanyag) arról nem is szólva, h vkinek a lejjebb eresztett másoknak a jól felhúzott bőrökön komfortosabb a játék, tehát elég furcsa lenne, ha egy táblázat határozná meg egyértelműen, h a világ összes nyolcas felsőtamját azonos keménységűre kell húzni…;}

Azon kívül teremakusztika is van a világon, ha megnézel egy rendszeresen koncertező dobost, szinte minden helyen a hangolókulcs után nyúl, és nem feltétlenül azért, mert elhangolódik a dobja. Sztem engem körberöhögnének, ha egy ilyen műszerrel kezdenék el bajlódni a beállás előtt (otthon a garázsban behangolni meg nem biztos, h sok értelme van, ha másnap mondjuk egy márványteremben játszunk)

Persze, ha valaki rendszeresen ugyanott zenél – pl. próbaterem, stúdió – akkor biztos van értelme, ugyanakkor tény, h roppant “tudományos” szerkezet… ;}